Warhammer 40k: Dawn of War 3 – Betę czas zacząć

Wczoraj ruszyła otwarta beta gry Warhammer 40k: Dawn of War 3. Testy potrwają do 24 kwietnia. Aby wziąć udział, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie: LINK i postępować zgodnie z instrukcjami.

Premiera tytułu nastąpi natomiast już 27. kwietnia. Próbkę możliwości gry zobaczyć możemy na oficjalnym zwiastunie:

Zarys rozgrywki

Czy jest na co czekać? Wstępne komentarze wskazują na to, że tak. Dawn of War 3 ma stanowić syntezę najlepszych rozwiązań mechaniki z poprzednich części. Raczej liczyć możemy na majestatyczne widoki podczas wielkich bitew, za sprawą dopracowanej grafiki. Wrócić ma system budowy baz, znany z pierwszej części cyklu. Co zaś się tyczy frakcji, udostępnione zostaną trzy – Orkowie, Eldarowie i Kosmiczni Marines. Twórcy – Relic Entertainment – obiecują wysoką jakość rozgrywki zarówno w ramach trybu pojedynczej kampanii fabularnej, jak i rozgrywki wieloosobowej.

Stratedzy wracają do łask

RTS’y z serii Warhammer zawsze cieszyły się dość sporym szacunkiem graczy. Stanowią zaprzeczenie tezie, że strategie jako gatunek wymarły i stanowią już tylko gratkę dla niszowych społeczności. Wręcz przeciwnie, Dawn of War 3 to kolejny przykład renesansu RTS’ów, który ma miejsce po kilku latach rzeczywiście chudszych dla rynku strategii.

Dodaj komentarz