Dawn of War 3

Wczoraj ruszyła otwarta beta gry Warhammer 40k: Dawn of War 3. Testy potrwają do 24 kwietnia. Aby wziąć udział, należy zarejestrować się na oficjalnej stronie: LINK i postępować zgodnie z instrukcjami.

Premiera tytułu nastąpi natomiast już 27. kwietnia. Próbkę możliwości gry zobaczyć możemy na oficjalnym zwiastunie:

Zarys rozgrywki

Czy jest na co czekać? Wstępne komentarze wskazują na to, że tak. Dawn of War 3 ma stanowić syntezę najlepszych rozwiązań mechaniki z poprzednich części. Raczej liczyć możemy na majestatyczne widoki podczas wielkich bitew, za sprawą dopracowanej grafiki. Wrócić ma system budowy baz, znany z pierwszej części cyklu. Co zaś się tyczy frakcji, udostępnione zostaną trzy – Orkowie, Eldarowie i Kosmiczni Marines. Twórcy – Relic Entertainment – obiecują wysoką jakość rozgrywki zarówno w ramach trybu pojedynczej kampanii fabularnej, jak i rozgrywki wieloosobowej.

Stratedzy wracają do łask

RTS’y z serii Warhammer zawsze cieszyły się dość sporym szacunkiem graczy. Stanowią zaprzeczenie tezie, że strategie jako gatunek wymarły i stanowią już tylko gratkę dla niszowych społeczności. Wręcz przeciwnie, Dawn of War 3 to kolejny przykład renesansu RTS’ów, który ma miejsce po kilku latach rzeczywiście chudszych dla rynku strategii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *