Elex Prolog – zwiastun fabularny gry

Twórcy Gothica i Risena nie próżnują. Nowe dzieło Piranha Bytes – postapokaliptyczny action RPG z otwartym światem – ma już bowiem we wrześniu tego roku trafić w ręce graczy. Tymczasem w nowym zwiastunie uchylono nam rąbka tajemnicy odnośnie fabuły, którą zastaniemy w produkcji Elex.

Katastrofa, minerał elex, mutacje i emocje

Historia skupiona jest wokół planety Magalan, która padła ofiarą uderzenia asteroidy. Większość przedstawicieli zamieszkującej ją cywilizacji ginie, a nieliczni walczą o przeżycie w przeobrażonym w wyniku katastrofy świecie.

W tym celu wykorzystują substancję elex, która pojawiła się wraz z asteroidą. Posiada ona bardzo specyficzne właściwości – jej spożycie pozwala na uzyskanie nadnaturalnych mocy. Umożliwia także używanie magii oraz stanowi źródło energii maszyn.

Problem w tym, że elex poza niewątpliwymi korzyściami wywołuje także szereg skutków ubocznych. Użytkownicy bardzo łatwo popadają w nałóg, a jego konsekwencję stanowi przemiana w mutanty. Ci, którzy okiełznali moc substancji, utracili jednocześnie emocje, a więc w naszym rozumieniu człowieczeństwo.

Wojownicy pod wpływem eleksu zrzeszają się w ramach organizacji Alb, która strzeże cennego zasobu przed łasymi banitami, klerykami i berserkerami. Jednym z Albów jest Jax, nasza postać w grze. Jego misja kończy się katastrofą szybowca w górach. Musi poradzić sobie na własną rękę, bez używania substancji elex. W efekcie „odstawienia” odzyskuje wrażliwość emocjonalną.

Dodaj komentarz

1 Comment