Flippin Kaktus – zemsta ma smak tequili

Darmowe demo dostępne na Steamie w ramach festiwalu gier

Moskwa, Rosja – 9 października 2020 – W ramach jesiennej edycji festiwalu gier na Steamie, GameNet wydaje darmowe demo nadchodzącej platformówki w stylu retro, Flippin Kaktus. Gra, której bohaterem jest kolczasty jegomość z dosyć ciernistą przeszłością, została stworzona przez Evgeny’ego Khoroshilova, niezależnego dewelopera i entuzjastę gier niezależnych z lat 80. oraz miłośnika dziwacznego humoru.

Flippin Kaktus ukaże się na Steamie pod koniec 2020 roku. Już teraz można zapoznać się z początkiem historii o szalonym Kaktusie, który musi zrobić wszystko, aby uratować swoją przybraną rodzinę przed bezwzględnym kartelem narkotykowym. Zainteresowani gracze mogą także dołączyć do dyskusji z twórcą gry, która odbędzie się dzisiaj, 9 października, od godz. 11 do 20 na Discordzie.

O Flippin Kaktus

Pewnego dnia bohater budzi się na polu agawy i zostaje przygarnięty przez życzliwą, troskliwą rodzinę z pobliskiej wioski. Przez dziesięciolecia wszyscy żyją w pokoju i harmonii, aż do czasu, kiedy na horyzoncie pojawiają się rabusie z kartelu Calaveras i sieją spustoszenie na niegdyś pokojowych ziemiach. Kaktus nie ma wyboru – musi ujawnić swoją ciemną stronę, aby pomścić swoją rodzinę i zniszczyć kartel.

  • Zły kaktus…

Kiedy walczysz sam przeciwko okrutnemu kartelowi narkotykowemu, cel uświęca środki. Kaktus może być przełączony w tryb rage, poprzez wpompowanie w niego tequili i wątpliwych substancji, co wprowadzi go w szał. Ciemna strona bohatera zniszczy wszystko na jego drodze.

  • Lub zimny umysł…

Czasami trzeba jednak pomyśleć bardziej strategicznie, unikając pocisków, wybierając broń, zastawiając zasadzki i wykorzystując możliwości otoczenia.

  • Wciągająca rozgrywka…

Dzięki nieskończonym możliwościom taktycznym, nigdy nie zabraknie sposobów, aby zniszczyć kartel!

  • Ekipa to podstawa…

Kaktus na swojej drodze napotka wielu ekscentrycznych towarzyszy i NPC. Jasne, niektórzy z nich nie grzeszą rozumem, przez innych można najeść się wstydu, ale każdy z nich może wyciągnąć go z tarapatów.

  • Dla nostalgików…

Gra zawiera 11 wyjątkowych lokacji z ręcznie wykonanymi poziomami, inspirowanymi latynoamerykańską estetyką, klasycznymi grami retro i, oczywiście, najlepszymi filmami akcji na VHS. A wszystko przy dźwiękach dobrego rocka!

  • Ciernista przeszłość…

Historia Kaktusa ukazana jest w ręcznie rysowanych cutscenkach w komiksowym stylu.

Więcej informacji o grze znajduje się na Steamie.

Dodaj komentarz