Funcom zapowiada Open World Survival MMO Dune: Awakening na targach Gamescom

Zainspirowany arcydziełem sci-fi Franka Herberta i wielokrotnie nagradzanym, przebojowym filmem Denisa Villeneuve’a, nadchodzący MMO z otwartym światem od Funcom pozwoli nam odkryć Arrakis jak nigdy dotąd.

Funcom z radością ogłasza Dune: Awakening, ambitny kolejny krok dla survivalowych MMO z otwartym światem, nadchodzący na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. We współpracy z Legendary Entertainment, Dune: Awakening rozgrywa się na Arrakis i czerpie inspirację zarówno z powieści Franka Herberta, jak i z nagrodzonego Oscarem filmu Denisa Villeneuve’a, jednocześnie odkrywając nowe, ekscytujące możliwości w tej serii.

Zapowiedziany na Gamescom Opening Night Live, zupełnie nowy zwiastun kinowy daje przedsmak tego, co gra ma do zaoferowania. Gra jest już dostępna do śledzenia na Steam, a każdy może zapisać się do bety na stronie www.dunegames.com. Więcej szczegółów na temat bety pojawi się w przyszłości.

Dune: Awakening łączy surowość i kreatywność gier survivalowych z interaktywnością społeczną dużych, trwałych gier wieloosobowych, aby stworzyć unikalne i ambitne Open World Survival MMO. Przejdź drogę od przetrwania do dominacji w rozległym i jednolitym Arrakis, dzielonym przez tysiące graczy.

Udaj się do niezbadanych sektorów i jako pierwszy odkryj sekrety i bogactwa, zanim burze Coriolisa po raz kolejny przesuną piaski i zmienią krajobraz. Z trudem uciekaj przed kolosalnymi sandwormami, zbuduj swój dom od schronu po potężną bazę i przemierzaj wydmy w ikonicznych pojazdach z uniwersum.Poluj na kwiaty przypraw i rozstaw swój kombajn, a następnie chroń go przed rywalizującymi frakcjami w szybkiej, śmiertelnie niebezpiecznej walce, która płynnie przechodzi z opancerzonych pojazdów naziemnych do podniebnych ornitopterów. Zaplanuj swoje dojście do władzy i zbuduj wpływy w Landsraadzie poprzez staranne intrygi.

Rui Casais, CEO Funcom, mówi: „Funcom od 20 lat przesuwa granice w gatunku MMO. To właśnie tam są nasze korzenie. Zbudowaliśmy na tym Conan Exiles, nasz pierwszy duży sukces w przestrzeni survivalowej. Z Dune: Awakening łączymy gatunki survival i MMO, aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego i ambitnego w uniwersum, które wszyscy tak bardzo uwielbiamy.”

Wiceprezes ds. mediów interaktywnych w Legendary Entertainment, Sam Rappaport, dodaje: „Dune: Awakening naprawdę obiecuje ożywić świat Diuny w nowy, ekscytujący sposób. Jesteśmy podekscytowani, że tworzymy to z takim partnerem jak Funcom, który jest tak biegły w uchwyceniu bogatych szczegółów i cudów filmowych światów dla społeczności graczy.

„Od początku lat 90-tych, Funcom doskonali swoje umiejętności tworząc niezapomniane doświadczenia w istniejących IP i trwałych światach online w takich grach jak Anarchy Online, Age of Conan, The Secret World i Conan Exiles. Teraz Funcom kieruje swoje wysiłki w stronę Arrakis, aby zrealizować swój najbardziej ambitny projekt w swojej historii.

Dune: Awakening zawita na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Beta jest już zaplanowana, każdy może zapisać się już teraz na stronie www.dunegames.com i dodać grę do swojej wishlisty na Steam. Więcej sekretów zostanie ujawnionych na stronie w nadchodzących miesiącach, oferując wgląd w to, czego gracze mogą się spodziewać.

Dodaj komentarz