Stronghold Crusader: Krwawa Wyprawa (misje XIII-XV)

Misja XIII Cieśnina Hre-Kum

Niemal niezwłocznie po tym, jak ostatni Arab w Mempagb poległ, a miasto zostało przejęte przez zjednoczone siły, Mathias nakazał wyruszyć na zachód, w kierunku potężnej fortecy Buzak. Jednak w połowie drogi Europejczycy natrafili na olbrzymie siły muzułmańskie, ową blokadę, o której wspomniał król Karol. Atak frontalny nie wchodził w grę, lecz o wycofaniu się trudno też było mówić. Mathias zdecydował się na szaleńczy rajd przez Cieśninę Hre-Kum. Francuski władca przystanął na to. Choć przyznał, że jest zgubnym liczyć tylko na szczęście.

Nasza kawaleria ma za zadanie przedrzeć się przez cieśninę do wioski Aszhab. Wzgórza po obu stronach są opanowane przez wojska Wielkiego Sułtana. Również w wąwozie możemy natrafić na jakichś skrytobójców, których celem jest opóźnić nasz rajd.

O wiosce: Aszhab leżyna końcu cieśniny Hre-Kum. Należy bezpośrednio do Wielkiego Sułtana. Mieszkańcy w większości zajmują się hodowlą król i kur.

Misja XIV Buzak – oblężenie

Szalony plan Mathiasa powiódł się, ale krzyżowcy stracili wiele wojsk. Pędzili jednak ku fortecy Buzak w zamiarze przygotowania się tam na przybycie wielkiej armii arabskiej. Wojownicy Sułtana cały czas podążali za Europejczykami, którym udało się wymknąć z pogoni dopiero w lesie Gayban.

W końcu krzyżowcy dotarli pod Buzak. Na przejęcie miasta mają niewiele czasu – Wielki Sułtan wkrótce przybędzie.

O mieście: Buzak znane jest z olbrzymiego Meczemu Omara, rozsławionego w świecie islamskim. Jest to jednak forteca skupiona przede wszystkim na produkcji uzbrojenia dla kolejnych rekrutów. Miasto nie zajmuje zbyt wielkiej powierzchni. Grodu chronią aż trzy pasy murów. Mimo wszystko nie jest on tak trudny do zdobycia, jak by się pozornie wydawało.

Misja XV Buzak  – obrona

Krzyżowcy zdobyli Buzak. Ale armia Wielkiego Sułtana jest już w pobliżu! Musimy odbudować fortyfikacje i zacząć rekrutację nowych wojsk. Warto też na miejscu zburzonego Meczetu Omara wznieść chrześcijańską świątynię – bo tylko z Borżą pomocą pokonamy przerażające oddziały niewiernych.

Dodaj komentarz