Gramy! Heroes 3 – Kampania Narodziny Barbarzyńcy (2/5)

Kampania Narodziny Barbarzyńcy
Misja 2 – Spotkanie

Prolog

Odkąd uciekłem z Bracady, zadziwiająco często atakowały mnie oddziały należące do Krewlod. Nie wiem, czemu tak na mnie nastają, przecież zaprosił mnie sam książę! Muszę dostać się do stolicy, aby dowiedzieć się, dlaczego Winston Boragus i wszystkie jego siły zwróciły się przeciw mnie.

Specyfikacja

  • Poziom trudności (sugerowany): 130% (wieża);
  • Rozmiar: S;
  • Maksymalny poziom bohaterów: 15;
  • Warunki wygranej: zdobycie miasta Ulgak;
  • Warunki przegranej: utrata bohatera (Yog);
  • Premie początkowe: (a) Cytadela, (b) 10 kryształów lub (c) Fort ogrów.

Kampania Narodziny Barbarzyńcy Misja 2 (powierzchnia)Kampania Narodziny Barbarzyńcy Misja 2 (podziemia)

Opis przejścia

Na tej małej mapie znajduje się aż sześć twierdz, w tym nasze miasto początkowe oraz siedziba Boragusa, którą mamy za za zadanie zdobyć. Poszczególne segmenty mapy zostały podzielone przez bramy, wyposażone w potężne garnizony, które na nasze nieszczęście należą bezpośrednio do nieprzyjaciela, więc może przez nie swobodnie przechodzić. W związku z tą przewagą strategiczną wroga nad nami będziemy musieli działać ostrożnie, a zarazem skutecznie. Zalecam regularne zapisywanie gry, ponieważ przeciwnik może nas zaskoczyć.

Jeśli chodzi o premię początkową, polecam wziąć albo kryształy, albo siedlisko ogrów. Po jak najszybszym zajęciu strefy początkowej (maksymalnie kilka dni) i uzupełnieniu wojsk ruszamy do podziemi. Tam znajdziemy wiele cennych obiektów, w tym kopalnię złota. Za monolitem znajdziemy kilka siedlisk (w tym behemotów), a także kopalnię kryształów – warto je przejąć po drodze. Cały czas obserwujemy sytuację wokół naszej bazy. Gdyby wróg pojawił się niebezpiecznie blisko, wracamy Yogiem, a bohaterem pobocznym ruszamy przez podziemia na kolejny segment mapy w celu eksploracji i zbierania towarów.

Gdy wyjdziemy z podziemi, na północ i na południe od przejścia znajdziemy twierdze, które warto opanować. W międzyczasie oczywiście rozwijamy bazę początkową i stopniowo tworzymy tam garnizon zdolny do samoobrony. Na północy mapy znajduje się kolejne wejście do podziemi. Tunelem tym dotrzemy do kolejnych dwóch miast, do tego czasu już przez wroga opanowanych. Kiedy przejmiemy wszystkie miasta wokół stolicy Winstona Boragusa oraz pokonamy jego najważniejszych bohaterów, przeciwnik praktycznie utraci inicjatywę (nie mniej trzeba uważać, aby nie wyprowadził jakiejś kontrofensywy i nie pozbierał naszych twierdz – w tym celu warto mieć zawsze jakieś garnizony w miastach). Za pomocą kolejnego podziemnego tunelu dotrzemy do miasta docelowego bez konieczności potyczki z potężnym garnizonem obronnym. Zajęcie miasta kończy misję. Od tej pory kampania będzie już stosunkowo łatwa.

Dodaj komentarz