Gramy! Heroes 3 – Kampania Bunt Nekromanty (4/4)

Kampania Bunt Nekromanty
Misja 4 – Książę Alarice

Prolog

Wkrótce książę Alarice na stałe zawita pośród umarłych. Nasze plany przebiegają pomyślnie i przygotowujemy się do rozpoczęcia ataku. Finneas nie zgadza się z moją taktyką, ale wiem, że jego pomysły doprowadzą nas do pewnej śmierci. Jest tylko kwestią czasu, nim pozna swój błąd i przyjmie moje wskazówki. Niedługo zda sobie sprawę, że bez mojej pomocy nie zajdzie daleko.

Specyfikacja

  • Poziom trudności (sugerowany): 160% (królowa);
  • Rozmiar: M;
  • Maksymalny poziom bohaterów: 25;
  • Warunki wygranej: standardowe;
  • Warunki przegranej: utrata bohatera (Sandro lub Finneas);
  • Premie początkowe: (a) 5 wampirów, (b) Cytadela lub (c) 10 cennych surowców (kryształ, klejnot, siarka, rtęć).

Kampania Bunt Nekromanty Misja 4

Opis przejścia

Ostatnie zadanie kampanii Buntu Nekromanty to już w zasadzie formalność. Nasz Sandro powinien być dotąd tak potężny, że przegranie nim bitwy to już naprawdę byłaby sztuka. Na start wybieramy surowce i ruszamy.

Dwaj przeciwnicy posiadają po dwie nekropolie. Istnieją także dwa miasta neutralne. Wszystkie miasta poza naszym są maksymalnie rozbudowane. Pierwszy tydzień powinniśmy ukończyć już z dwoma miastami (zdobywając nekropolię Nagasha na północy mapy), a w trzeci wejść już z kolejnym, na południe od poprzedniego. W ten sposób wyeliminujemy jasnoniebieskiego nieprzyjaciela. Sandro uzyskuje po walkach dziesiątki liszów, zatem warto część z nich umieścić w garnizonach naszych zamków. Ponadto opłaca się przechwycić pokonanych bohaterów wroga w karczmie z uwagi na ich wysoki poziom doświadczenia.

Z każdym kolejnym krokiem stajemy się coraz silniejsi. Warto zauważyć, że stolica lorda Alarice’a strzeżona jest przez klucznika. Ogólnie na tej mapie znajduje się dość sporo kolorowych strażników. Mając jednak wrota wymiarów nie warto się w nie bawić, wystarczy przenieść się za bramę/strażnicę, podbić miasto i ruszać dalej. W ten sposób nasza ostatnia misja przemieni się w blitzkrieg, z którego wyjdziemy zwycięsko.

Epilog

Nasz plan okazał się wyśmienity! Fortuna nam sprzyja. Król jest pod wrażeniem oszałamiającego pokazu mocy i umiejętności Finneasa. Wkrótce pozna też w całości mój zamysł. A wówczas będzie dla niego za późno.

Bunt Nekromanty - koniec

Dodaj komentarz