Gramy! Kampania Tzar: Ciężar Korony (misja XII)

Kampania Tzar: Ciężar Korony
Solucja

Misja XII

Fabuła

Odbudowa Wark Aven przebiegała dobrze. Rozproszone grupy rozgromionej armii Borgha próbowały zakłócić prace, ale wydawało się, że najgorsze już minęło. Woolin uważał, że resztki armii Borgha mają swoją bazę w okolicach Wark Aven i planował złożyć im wizytę z częścią najlepszych oddziałów znajdujących się pod jego komendą, kiedy z otwartego morza nadpłynął statek pod dziwną banderą. Ludzie, którzy wysiedli na brzeg, wydawali się przestraszeni i wycieńczeni. Ghiron udał się do portu, aby dowiedzieć się co się im przydarzyło.

Opis przejścia

To jedno z tych zadań, w których moim zdaniem fabuła jest naciągana i niezbyt logiczna, ale… mniejsza z tym. Do Wark Aven przypływają ranni chłopi, którzy mówią o zgrozie, jaką Borgh sieje na wyspach Alita. Ghiron postanawia wyruszyć do lasu na południowym zachodzie, aby korzystając z mocy bożków dostrzec archipelag i ustalić plan działania. Eskortować może go TYLKO Sartor. Nasi herosi niech zatem wsiadają do karaki i płyną wzdłuż wybrzeża w stronę bożków, a następnie wejdą w las i ruszą w stronę bożków. To najbezpieczniejsza droga, bo pod miastem aż roi się od wędrownych band niedobitków wroga. W międzyczasie wysyłamy naszych wieśniaków do pracy i tworzymy kolejnych.

Kiedy oflagujemy wszystkie bożki, a Sartor i Ghiron będą w ich zasięgu, pojawi się Vardal, który nazywając Sartora „zdrajcą”, sprowokuje go do walki. Po pojedynku dowiadujemy się szczegółów dotyczących sytuacji na wyspach Alita, wreszcie Vardal odchodzi, pozdrawiając syna króla Roana. Tymczasem Ghiron ma widzenie. Nasze kolejne zadanie polega na zebraniu armii i załadowaniu jej na statki, które wyruszą na wyspy.

Zatem bierzemy herosów na karakę i płyniemy nią w stronę czterech opuszczonych fregat. Przejmujemy je i dostarczamy do portu w naszym mieście. Następnie gromadzimy wojsko i ładujemy na pokład.

Teoretycznie to wszystko, ale dla urozmaicenia rozgrywki polecam po pierwsze odbudować Wark Aven i przywrócić mu trochę jego dawnej potęgi, a po drugie wyczyścić lasy z bandziorów Borgha. Nie jest to wymagane, ale dla mnie osobiście stanowiło największą przyjemność na tej mapie.

Dodaj komentarz