Gramy! Kampania Tzar: Ciężar Korony (misja IX)

Kampania Tzar: Ciężar Korony
Solucja

Misja IX

Fabuła

Po udanej kampanii w Jaddui, Ghiron i Sartor zdecydowali, że nadeszła pora, aby znienacka zaatakować Birshę w jego obozie. Kiedy od oddziałów Birshy oddzielała ich armię ostatnia przełęcz górska, zatrzymali się, aby rozważyć atak.

Opis przejścia

Chociaż może nam się wydawać, że zaczynamy z całkiem dużą armią, to jednak atak na wroga byłby czystym szaleństwem. Po pierwsze dlatego, że i tak ma nad nami przewagę, a po drugie – ci żołnierze, których mamy, posiadają niższe statystyki niż nominalne. Dlatego musimy rozbudować armię. Powinna się składać z silnych jednostek (Rycerze, Strzelcy, Pikinierzy) i machin oblężniczych (szczególnie preferuję tu balisty). Warto także ruszyć grupą wojsk na południe drogą krzyży i zająć magiczne wrota, a także przejąć eliksir. Naszą główną armię można będzie wtedy wspomóc potworami (Orkowie, Krasnoludy).

Przeprawa przez przełęcz będzie żmudna i trudna. Dbajmy o stałe dostawy wojska oraz ich odpowiednie ustawienie. Szczególnie trzeba uważać na nieprzyjacielskich magów. Można także przypuścić atak z dwóch przełęczy jednocześnie, co zwiększy siłę rażenia. Kiedy wreszcie uda nam się przebić przez przełęcz, należy skupić się na wyeliminowaniu magów, wież obronnych i źródeł wojsk wroga. W okolicach kręgu znajdziemy także samego Birshę o potężnych parametrach (500 HP), zabijamy go grupą wojsk. Możemy wykorzystać księgę czarów, którą dzierży Ghiron, choć nie jest to niezbędne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *