Gramy! Kampania Tzar: Ciężar Korony (misja IX)

Kampania Tzar: Ciężar Korony
Solucja

Misja IX

Fabuła

Po udanej kampanii w Jaddui, Ghiron i Sartor zdecydowali, że nadeszła pora, aby znienacka zaatakować Birshę w jego obozie. Kiedy od oddziałów Birshy oddzielała ich armię ostatnia przełęcz górska, zatrzymali się, aby rozważyć atak.

Opis przejścia

Chociaż może nam się wydawać, że zaczynamy z całkiem dużą armią, to jednak atak na wroga byłby czystym szaleństwem. Po pierwsze dlatego, że i tak ma nad nami przewagę, a po drugie – ci żołnierze, których mamy, posiadają niższe statystyki niż nominalne. Dlatego musimy rozbudować armię. Powinna się składać z silnych jednostek (Rycerze, Strzelcy, Pikinierzy) i machin oblężniczych (szczególnie preferuję tu balisty). Warto także ruszyć grupą wojsk na południe drogą krzyży i zająć magiczne wrota, a także przejąć eliksir. Naszą główną armię można będzie wtedy wspomóc potworami (Orkowie, Krasnoludy).

Przeprawa przez przełęcz będzie żmudna i trudna. Dbajmy o stałe dostawy wojska oraz ich odpowiednie ustawienie. Szczególnie trzeba uważać na nieprzyjacielskich magów. Można także przypuścić atak z dwóch przełęczy jednocześnie, co zwiększy siłę rażenia. Kiedy wreszcie uda nam się przebić przez przełęcz, należy skupić się na wyeliminowaniu magów, wież obronnych i źródeł wojsk wroga. W okolicach kręgu znajdziemy także samego Birshę o potężnych parametrach (500 HP), zabijamy go grupą wojsk. Możemy wykorzystać księgę czarów, którą dzierży Ghiron, choć nie jest to niezbędne.

Dodaj komentarz