Co z tym Geraltem? Plotki nt. Wiedźmin 4 na tle sukcesów sprzedażowych

Ostatnimi czasy coraz więcej mówi się w sieci na temat ewentualnej kontynuacji znakomitej sagi The Witcher. Jeszcze w zeszłym roku sprawa została postawiona dosyć jasno – Wiedźmin 4 nie jest w planach CD Projekt RED. Tym nie mniej już wtedy twórcy pozostawili sobie pewną furtkę sprowadzającą się do znanego powiedzenia Nigdy nie mów nigdy.

Ogromny sukces wydawniczy

Pod koniec marca twórcy komputerowych przygód Geralta z Rivii pochwalili się swoimi osiągnięciami finansowymi. Na marce Wiedźmin CD Projekt w ubiegłym (2016) roku zarobił 584 mln złotych z samej sprzedaży, co stanowi netto 251 mln złotych czystego zysku.

Łącznie od 2007 do 2016 roku sprzedano 25 milionów egzemplarzy gier z serii The Witcher. Oczywiście, największą popularnością cieszyła się część trzecia, stanowiąca istny bestseller w kategorii RPG. Dziki Gon przełożył się na ponad miliard złotych przychodu firmy! Zatem możemy powiedzieć, że rozrywka – jak twierdzą co poniektórzy – dla ludzi mniej inteligentnych cieszy się niesłabnącą popularnością ;-).

Po tak niezwykle optymistycznej prezentacji pojawiły się ponowne pytania, co dalej z marką. Jeżeli bowiem przynosi tak ogromne profity, warto zastanowić się nad kontynuacją. Spekulacje zamieniły się w pytania, które następnie skierowano do samego źródła.

https://www.youtube.com/watch?v=aE4gpthdtXE

Czy będzie kontynuacja Wiedźmina?

Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt, podczas spotkania z inwestorami stwierdził kategorycznie, iż trylogia dziejów Geralta została kategorycznie zamknięta. Taki był główny zamysł autorów i saga w tym zakresie została zakończona.W tej chwili studio skupia się na rozwijaniu projektów Gwint i Cyberpunk.

Jednak jeśli chodzi o kontynuację marki The Witcher w ogóle, to już możemy mieć pewne nadzieje. Pan Kiciński stwierdził bowiem:

Zainwestowaliśmy piętnaście lat życia i bardzo dużo pieniędzy w to uniwersum, więc pewnie pomyślimy o tym kiedyś. Myślimy racjonalnie. Czasem mamy jakieś nietypowe pomysły, lecz zasadniczo myślimy racjonalnie. Mamy pełne prawa do gier Wiedźmin. Włożyliśmy w promocję serii ogromne pieniądze, marka jest bardzo silna.

Argument ekonomiczny zdaje się przekonywać twórców do stworzenia w przyszłości kolejnej części tego wspaniałego RPG’a. Jak jednak miałby wyglądać Wiedźmin 4 i kiedy w ogóle by powstał? Co do tego możemy w dalszym ciągu jedynie spekulować.

wiedźmin 4
Bohaterowie tylko czekają na zlecenie od twórców, by ponownie spełnić oczekiwania graczy ;).

Dodaj komentarz

2 Comments

  1. Nowa gra z serii wiedźmin to pewniak. Nie zabija się marki, która tak na prawdę dopiero przy trzeciej części wybiła się na zachodzie. Wątpię natomiast by wrócili w kolejnej odsłonie do przygód Geralta, bo te definitywnie się zakończyły w trzeciej części i jego powrót byłby mocno naciągany. Teraz tylko pytanie czy nowy pomysł na serie wiedźmin (nowy bohater lub kreacja własnego) wypali. Ja trzymam kciuki oczywiście 🙂

  2. […] Sukcesy sprzedażowe CD Projekt RED wpłynęły na jej realny wzrost gospodarczej pozycji. Twórcy m. in. trylogii The Witcher znaleźli się na wysokiej, 66. pozycji w ramach raportu The Financial Times, obejmującego najszybciej rozwijające się przedsiębiorstwa w Europie. W zestawieniu przedstawiono 1000 zwyżkujących firm ze Starego Kontynentu, w tym w sumie sześć polskich spółek. […]