Imponująca objętość Red Dead Redemption 2

Fani twórczości Rockstara muszą w ciągu miesiąca wygospodarować pokaźną przestrzeń dyskową na swoich konsolach. Red Dead Redemption 2 ma bowiem zajmować prawie o połowę więcej niż taki gigant jak Grand Theft Auto V (65 GB).

Objętość Red Dead Redemption 2, czyli kategoria ciężka

Ściśle rzecz biorąc, westernowy sandbox już w dniu premiery pochłonie aż 105 GB miejsca. A to wszystko bez dodatkowych treści i przyszłych łatek! Imponująca objętość Red Dead Redemption 2 nie zaskakuje, bo stanowi konsekwencję drobiazgowego podejścia autorów do wszelkich elementów mechaniki i świata przedstawionego. Dość przypomnieć, jak przez paroma dniami informowaliśmy o bogatej faunie występujących w grze i związanymi z nią różnorodnymi interakcjami. Mnogość szczegółów ukazana zostanie w rozdzielczości 4K, z uwzględnieniem ponadto technologii HDR.

Premiera gry nastąpi w dniu 26 października i obejmie konsole PS4 i XBO.

Red Dead Online, czyli westernowe zmagania sieciowe

Jak podkreśliłem, mówimy tutaj o podstawce produktu. Trwają bowiem również prace nad modułem sieciowym Red Dead Redemption 2. Darmowe rozszerzenie, otwierające Dziki Zachód na realia rozgrywki wieloosobowej, zadebiutuje w styczniu 2019 roku pod nazwą Red Dead Online. Wersja beta udostępniona zostanie jednak już w listopadzie. Poszczególne rozgrywki angażować będą maksymalnie po 32 osoby. Dodatek korzystał będzie w pełni z oprawy graficznej i dźwiękowej wersji podstawowej. Posiadacze tej ostatniej uzyskają doń darmowy dostęp, jednak twórcy zaznaczają, iż Red Dead Online stanowi produkcję samodzielną.

Dodaj komentarz