Fani twórczości Rockstara muszą w ciągu miesiąca wygospodarować pokaźną przestrzeń dyskową na swoich konsolach. Red Dead Redemption 2 ma bowiem zajmować prawie o połowę więcej niż taki gigant jak Grand Theft Auto V (65 GB).

Objętość Red Dead Redemption 2, czyli kategoria ciężka

Ściśle rzecz biorąc, westernowy sandbox już w dniu premiery pochłonie aż 105 GB miejsca. A to wszystko bez dodatkowych treści i przyszłych łatek! Imponująca objętość Red Dead Redemption 2 nie zaskakuje, bo stanowi konsekwencję drobiazgowego podejścia autorów do wszelkich elementów mechaniki i świata przedstawionego. Dość przypomnieć, jak przez paroma dniami informowaliśmy o bogatej faunie występujących w grze i związanymi z nią różnorodnymi interakcjami. Mnogość szczegółów ukazana zostanie w rozdzielczości 4K, z uwzględnieniem ponadto technologii HDR.

Premiera gry nastąpi w dniu 26 października i obejmie konsole PS4 i XBO.

Red Dead Online, czyli westernowe zmagania sieciowe

Jak podkreśliłem, mówimy tutaj o podstawce produktu. Trwają bowiem również prace nad modułem sieciowym Red Dead Redemption 2. Darmowe rozszerzenie, otwierające Dziki Zachód na realia rozgrywki wieloosobowej, zadebiutuje w styczniu 2019 roku pod nazwą Red Dead Online. Wersja beta udostępniona zostanie jednak już w listopadzie. Poszczególne rozgrywki angażować będą maksymalnie po 32 osoby. Dodatek korzystał będzie w pełni z oprawy graficznej i dźwiękowej wersji podstawowej. Posiadacze tej ostatniej uzyskają doń darmowy dostęp, jednak twórcy zaznaczają, iż Red Dead Online stanowi produkcję samodzielną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *