Red Dead Redemption 2 – szczegóły i screeny

Na premierę Red Dead Redemption 2 przyjdzie nam jeszcze poczekać miesiąc. Prequel kultowego westernowego sandboxa Rockstara ujrzeć ma światło dzienne 26 października w przypadku konsol PS4 oraz XBO. Co rusz w sieci pojawiają się kolejne informacje i materiały związane z powstającą produkcją.

Red Dead Redemption 2 – szczegóły imponują, fauna zachwyca

Twórcy szczególny nacisk kładą na szczegółowość świata przedstawionego. W drobiazgowy sposób traktują nawet pozornie błahe kwestie. Jak donoszą recenzenci, nawet odpowiedni dobór ubrania do pogody będzie miał znaczenie w rozgrywce. Zaimplementowano nawet detaliczne rozwiązania dotyczące stylizacji zarostu głównego bohatera.

Również otoczenie towarzyszące nam w trakcie rozgrywki Rockstar tworzy w sposób bardzo różnorodny. W najnowszych doniesieniach chwalą się bogactwem flory i fauny Dzikiego Zachodu. Na tę drugą się ma około 200 gatunków zwierząt, w tym aż 19 gatunków koni.

Łosoś płynie w górę strumienia, wilki atakują watahą, otaczając ofiarę, gęsi latają w formacjach, oposy udają martwe, gryzonie chowają się w dziurach, przestraszone niedźwiedzie zaczną szarżować, a drapieżne ptaki wznoszą się na ciepłych strumieniach powietrza.

Odwzorowane zostaną również naturalne zachowania, takie jak drapieżnictwo czy nocny tryb życia części ze zwierząt. Nie zabraknie oczywiście interakcji gracza z napotkaną fauną, takich jak łowiectwo czy rybołówstwo. No i co oczywiste – jeździectwo. Nasze wierzchowce pozyskamy bądź to w ramach handlu, bądź w wyniku oswajania dzikich mustangów, ewentualnie poprzez kradzieże ;-).

Mała galeria

Na zakończenie porcja najnowszych screenów z Red Dead Redemption 2.

Dodaj komentarz