Intensywna, porywająca podróż do przeszłości The Suicide of Rachel Foster z premierą na Steamie

HAMBURG, Niemcy, 19 lutego 2020: Daedalic Entertainment ogłasza premierę wciągającej, narracyjnej gry przygodowej The Suicide of Rachel Foster. Tytuł ukazał się na komputery osobiste w serwisie Steam. Gracze zostaną uwięzieni w odosobnionym i ponurym górskim hotelu, w którym muszą zmierzyć się z zagadkową i tragiczną historią tytułowej Rachel Foster. Rozpoczną intensywne śledztwo z perspektywy pierwszej osoby, w którym melancholia i nostalgia łączą się w ekscytującą opowieść o duchach przeszłości.

The Suicide of Rachel Foster to prawdziwie wciągające doświadczenie o wielu ścieżkach narracyjnych. Nagrany binauralnie dźwięk oraz zakończenie mocno zależne od naszych wyborów, trzymają w napięciu do końca.

Gracze towarzyszą młodej kobiecie, Nicole, która spełnia ostatnie życzenie umierającej matki i zanurza się w mrocznej przeszłości jej rodziny. Powraca do zrujnowanego i opuszczonego rodzinnego hotelu w zaśnieżonej górskiej miejscowości. Wie jedynie, że jej własny ojciec odegrał dużą rolę w tragedii Rachel. Nicole może polegać wyłącznie na wsparciu pracownika Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego, który towarzyszy jej w odkrywaniu dawno zapomnianej prawdy.

— Tworząc The Suicide of Rachel Foster chcieliśmy zainspirować graczy do refleksji nad często zaniedbywanymi tematami, jak smutek, miłość i rozdrażnienie. Gry wideo są potężnym medium do opowiadania historii. Chcemy wykorzystać tę platformę do podnoszenia świadomości na te tematy, włączając je jako elementy gry, dodające głębi fikcyjnej narracji— mówi Daniel Azara, deweloper w ONE-O-ONE GAMES.

The Suicide of Rachel Foster dostępne jest od dziś na Steamie za €16.99.

Dodaj komentarz