Nexon ogłasza wyniki finansowe za drugi kwartał 2017 roku

Nexon ogłasza wyniki finansowe za drugi kwartał 2017 roku

Przychody z drugiego kwartału wzrosły o 23% w porównaniu do poprzedniego roku rozliczeniowego dzięki flagowym tytułom firmy

W ostatnich miesiącach na łamach serwisu przekazywaliśmy wiele doniesień na temat ostatnich działań japońskiego producenta. Czy aktualizacje Dynaty Warriors Unleashed, Combat Arms Reloaded, Chaos Chronicle czy premiera Durango się zwróciły? Poniższa informacja prasowa została co prawda sporządzona bardziej dla analityków finansowych, tym nie mniej dla graczy niesie informacje co do znakomitej kondycji spółki. Co za tym idzie – możemy spodziewać się realizacji zapowiadanych projektów.

“Według wszystkich wskaźników, Nexon zaliczył bardzo dobry kwartał. Dostarczamy gry na wysokim poziomie, które wciąż angażują graczy. Posiadamy długofalowy plan rozwoju obejmujący nowe produkcje. Dobre wyniki drugiego kwartału, w tym przychód, dochód operacyjny oraz netto1 poszerzyły nasze spektrum działania. Popularne tytuły takie jak Dungeon & Fighter i tytuły franczyzowe dowodzą unikalnych zdolności Nexon´a w zakresie utrzymywania żywotności gier z portfolio i angażowania powracających graczy. W drugą połowę roku 2017 roku wkraczamy ze szczególnie wyczekiwanymi grami takimi jak LawBreakers, Titanfall®: Assault, Battlejack® czy Dark Avenger 3.” – stwierdził Owen Mahoney, prezes i CEO Nexon´a.

Najważniejsze dane dotyczące drugiego kwartału 2017

W drugim kwartale przychody wyniosły 47,1 milionów jenów japońskich, co oznacza wzrost o 23% w porównaniu do poprzedniego roku podatkowego na podstawie wykazanych wyników. Wyniki przekroczyły prognozy firmy za sprawą pozytywnego przyjęcia aktualizacji rocznicowej i sprzedaży itemów w grze Dungeon & Fighter w Chinach.

Dochód operacyjny wyniósł 16,3 milionów jenów, co przekroczyło oczekiwania firmy dzięki dobrym wynikom wysokomarżowej działalności w Chinach.

Dochód netto wyniósł 19.4 milionów jenów, co oznacza ponadprzeciętne dochody operacyjne oraz dodatkowe 6,3 mld przychodów finansowych głównie z przyrostu na rynku walutowym (FX).

Perspektywy gospodarcze na trzeci kwartał 2017

  • Przewidywany przychód w trzecim kwartale 2017 mieścić się będzie w przedziale od 51,6 do 55,6 milionów jenów.
  • Przewidywany przychód z gier online na PC znajdzie się w przedziale od 39,8 do 42,5 milionów jenów.
  • Przewidywany przychód z gier mobilnych wyniesie od 11,8 do 13,1 milionów jenów.
  • ŸPrzewidywany dochód operacyjny zmieści się w przedziale od 17,8 do 20,5 milionów jenów.
  • ŸPrzewidywany dochód netto uplasuje się na poziomie 15,9 a 18,0 milionów jenów.

Prezentacja zarobków, transmisja internetowa prezentacji oraz jej powtórka

Zarząd Nexon przeprowadzi prezentację wyników finansowych dla analityków, inwestorów i mediów
w celu ich omówienia oraz przedstawienia perspektyw finansowych spółki. Prezentacja, która będzie transmitowana na żywo na stronie internetowej IR firmy Nexon 10 sierpnia o godzinie 5:00 czasu japońskiego (JST) / o godzinie 4:00 wschodniego czasu letniego (EDT) i będzie prowadzony jednocześnie w języku japońskim oraz angielskim. Powtórka prezentacji będzie dostępna na stronie internetowej w ciągu kilku kolejnych dni.

Dodatkowe informacje dotyczące wyników finansowych firmy Nexon za drugi kwartał 2017 roku są dostępne w zakładce dla inwestorów na stronie http://ir.nexon.co.jp/en/.

Dodaj komentarz