Nie żyje Docent Picolan – lider projektu Horn of the Abbys

Twórcy Horn of the Abbys, fanowskiego dodatku do gry Heroes of Might and Magic III, który w ostatnich latach tchnął nowe życie w tę kultową strategię turową, podzielili się z nami na oficjalnym fanpejdżu projektu tragiczną informacją.

Kochani, z żalem informujemy, że ponieśliśmy dotkliwą stratę. 7 listopada tragiczną śmierć poniósł założyciel i lider Horn of the Abyss, wspaniały artysta i kompozytor, znany społeczności jako Docent Picolan. Nie przesadzimy mówiąc, że HotA była jego dzieckiem – to on położył fundamenty całego projektu, a jego wieczny entuzjazm stanowił nasz motor napędowy przez 13 lat rozwoju. Był nie tylko koordynatorem, ale sam odpowiadał za całe mnóstwo grafik. Utrzymywał także kontakt ze społecznością, tworzył muzykę i świecił przykładem, pomagając utrzymać wszystkich w zainteresowaniu naszą pracą. Minie trochę czasu zanim pogodzimy się z jego odejściem i ustalimy plan na kontynuację działań. Niemniej jednak, jako HotA Crew obiecujemy, że nie zamierzamy porzucić naszych planów. Fabryka (Factory), której Docent poświęcał całą swoją energię przez ostatnie trzy lata, zostanie ukończona i wydana ku pamięci naszego kolegi i przyjaciela. HotA Crew

Wiadomość o śmierci twórcy HotA jest dla członków społeczności Heroes niemałym wstrząsem. Miejmy nadzieję, że jego niezwykle udane dzieło będzie dalej kontynuowane, a pamięć o twórcy pozostanie w pamięci weteranów strategii.

Spoczywaj w pokoju.

Dodaj komentarz