Nintendo Switch – podsumowanie sprzedaży

Od dłuższego czasu już mówiło się, iż Nintendo zaliczy spory sukces sprzedażowy, zarówno jeśli chodzi o najnowszą konsolę, jak i gry na nią. Nadszedł czas na oficjalne podsumowanie.

switch

Udany debiut Nintendo Switch

Jak podaje Nintendo, od czasu marcowej premiery Switch rozszedł się w liczbie 2,74 miliona egzemplarzy. Firma przewiduje, że do końca roku fiskalnego (marzec 2018) sprzedaż Nintendo Switch zamknie się w 10 mln.

A jak wygląda sytuacja poszczególnych tytułów na konsolę?

Niekwestionowanym liderem sprzedaży pozostaje Zelda, której kopii sprzedano na tę chwilę 2,76 mln (czyli w dalszym ciągu nieco więcej niż samego Switcha). Jeśli dodać wersję na Wii U, Breath of the Wild osiąga imponujący wynik 3,84 mln sztuk. Sukces ma miejsce także w przypadku innych produktów:
  • 1-2-Switch – 1 milion kopii,
  • Snipperclips – 350 tys. pobrań,
  • Super Bomberman R – 500 tys. egzemplarzy.

switch

Sytuacja 3DS-a

Ogólnie rzecz biorąc Nintendo sprzedało w minionym roku fiskalnym aż 55,05 mln gier na konsolę 3DS. Na wynik ten składają się przede wszystkim:

 

  • Pokémon Sun & Moon (3DS) sprzedały się w 15,44 mln egzemplarzy.
  • Super Mario Maker (3DS) zeszło w 2,34 mln kopii.
  • A Kirby: Planet Robobot (3DS) może się pochwalić wynikiem 1,36 mln.

 

Sama zaś konsola uzyskała w tym roku rezultat 7,27 mln sprzedaży.

Koniec Wii U, sukces Pokemon GO i zapowiedzi

Dużo gorzej wygląda natomiast sytuacja Wii U, którego dni są już w zasadzie policzone. Od marca 2016 sprzedano zaledwie 760 tys. egzemplarzy, co stanowi spadek aż o 77%. I absolutnie nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Wręcz przeciwnie, w ciągu ostatnich 3 miesięcy Nintendo nie udało się sprzedać ani jednej sztuki konsoli.

Wynik Wii U na tę chwilę zamyka się w 13,56 mln sprzedaży. Teraz pałeczkę przejmuje Switch.

Nintendo opublikowało także informacje na temat zysku z Pokemon GO. Jest to suma niebagatelna, bo wynosząca 180 mln dolarów. To tylko kolejne z wielu potwierdzeń, że gra z pokemonami w świecie rzeczywistym to strzał w dziesiątkę.

Wreszcie pojawiła się oficjalna zapowiedź 2DS XL. Premiera nowego modelu będzie miała miejsce w lipcu. Koszt konsoli szacuje się w granicach od 150 do 200 dolarów. Maszyna obsługiwać będzie gry ze swoich starszych odpowiedników, czyli DS i 3DS.

Dodaj komentarz

1 Comment

  1. […] Nie będziemy się powtarzali co do wielkości sukcesu Breath of the Wild. Temat był już wałkowany kilkukrotnie na łamach portalu :-). Nie mniej dzisiaj pojawił się doniesienia, których sprawdzenie się byłoby kolejną miarą tego sukcesu. Zgodnie z treścią artykułu The Wall Street Journal i słowami Takashi Mochizuki twórcy Zeldy planują przeniesienie swej produkcji na urządzenia mobilne. Czy rzeczywiście Nintendo zamierza stworzyć port The Legend of Zelda na smartfony? Byłoby to posunięcie logiczne. Dość wspomnieć, że Super Mario Run przygotowany na ten rynek mimo swojego nieskomplikowania zgarnął wiele pozytywnych recenzji i co najważniejsze potężne grono graczy. […]