switch

Od dłuższego czasu już mówiło się, iż Nintendo zaliczy spory sukces sprzedażowy, zarówno jeśli chodzi o najnowszą konsolę, jak i gry na nią. Nadszedł czas na oficjalne podsumowanie.

switch

Udany debiut Nintendo Switch

Jak podaje Nintendo, od czasu marcowej premiery Switch rozszedł się w liczbie 2,74 miliona egzemplarzy. Firma przewiduje, że do końca roku fiskalnego (marzec 2018) sprzedaż Nintendo Switch zamknie się w 10 mln.

A jak wygląda sytuacja poszczególnych tytułów na konsolę?

Niekwestionowanym liderem sprzedaży pozostaje Zelda, której kopii sprzedano na tę chwilę 2,76 mln (czyli w dalszym ciągu nieco więcej niż samego Switcha). Jeśli dodać wersję na Wii U, Breath of the Wild osiąga imponujący wynik 3,84 mln sztuk. Sukces ma miejsce także w przypadku innych produktów:
  • 1-2-Switch – 1 milion kopii,
  • Snipperclips – 350 tys. pobrań,
  • Super Bomberman R – 500 tys. egzemplarzy.

switch

Sytuacja 3DS-a

Ogólnie rzecz biorąc Nintendo sprzedało w minionym roku fiskalnym aż 55,05 mln gier na konsolę 3DS. Na wynik ten składają się przede wszystkim:

 

  • Pokémon Sun & Moon (3DS) sprzedały się w 15,44 mln egzemplarzy.
  • Super Mario Maker (3DS) zeszło w 2,34 mln kopii.
  • A Kirby: Planet Robobot (3DS) może się pochwalić wynikiem 1,36 mln.

 

Sama zaś konsola uzyskała w tym roku rezultat 7,27 mln sprzedaży.

Koniec Wii U, sukces Pokemon GO i zapowiedzi

Dużo gorzej wygląda natomiast sytuacja Wii U, którego dni są już w zasadzie policzone. Od marca 2016 sprzedano zaledwie 760 tys. egzemplarzy, co stanowi spadek aż o 77%. I absolutnie nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Wręcz przeciwnie, w ciągu ostatnich 3 miesięcy Nintendo nie udało się sprzedać ani jednej sztuki konsoli.

Wynik Wii U na tę chwilę zamyka się w 13,56 mln sprzedaży. Teraz pałeczkę przejmuje Switch.

Nintendo opublikowało także informacje na temat zysku z Pokemon GO. Jest to suma niebagatelna, bo wynosząca 180 mln dolarów. To tylko kolejne z wielu potwierdzeń, że gra z pokemonami w świecie rzeczywistym to strzał w dziesiątkę.

Wreszcie pojawiła się oficjalna zapowiedź 2DS XL. Premiera nowego modelu będzie miała miejsce w lipcu. Koszt konsoli szacuje się w granicach od 150 do 200 dolarów. Maszyna obsługiwać będzie gry ze swoich starszych odpowiedników, czyli DS i 3DS.

One thought on “Nintendo Switch – podsumowanie sprzedaży

Dodaj komentarz