Nowości na stronie po dłuższej nieobecności

Witajcie, miłośnicy gier wideo! W końcu nadszedł ten czas, kiedy na dobre zabrałem się za ogarnianie serwisu i przywrócenie go do właściwej aktywności. Niestety, ostatnie miesiące (a właściwie lata) były i są dla mnie pod wieloma względami trudne, dlatego też długo zajęło, abym znalazł w sobie znów energię do prowadzenia e-Gildii Graczy.

Ale stało się!

Serwis rusza, a wraz z nim pojawiło się trochę nowości i zmian. Niektóre już udało się wdrożyć, na inne przyjdzie czas niebawem.

Po pierwsze, chciałem wspomnieć o projekcie programistycznym eGildia 2.0, nad którym pracowałem od listopada zeszłego roku do końca lutego bieżącego roku. Plan zakłada zbudowanie od podstaw wortalu obejmującego treści na temat wybranych gier omawianych na łamach eGildii z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań programistycznych. Kod podejrzeć można na ten moment GitHubie, a wkrótce napiszę na jego temat więcej – przy okazji publikacji wersji testowej oraz dokumentacji projektu. Osoby ewentualnie zainteresowane współpracą w jego współtworzeniu gorąco zachęcam do kontaktu.

Po drugie, strona egildia.pl doznała pewnych modyfikacji. Kod strony jest stopniowo optymalizowany tak, aby strona jak najlepiej działała i była przyjazna użytkownikom. Zbędne sekcje są usuwane bądź przemieszczane. Rezygnuję z nadmiaru wtyczek na rzecz autorskiego kodu tam, gdzie ma to sens. Stopniowo też wznawiam działalność redakcyjną.

Na przełomie 2018 i 2019 roku testowałem różne wtyczki i rozwiązania. Jednym z nich był shoutbox, który do listopada 2020 znajdował się na stronie. Z uwagi na słabą jakość skryptu i przestarzałość zdecydowałem się z niego zrezygnować. Do komunikacji posłużyć nam mogą komentarze pod postami oraz nowo otwarty serwer Discord. Zachęcam, aby do niego dołączać. Stwórzmy fajną atmosferę w tamtym miejscu :).

Tak więc zachęcam do odwiedzania strony i Discorda i śledzić postępy. Jeśli macie jakieś pomysły, propozycje czy uwagi – piszcie bez wahania, będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Trzymajcie się w tych niełatwych czasach.

Dodaj komentarz