Nowy rozdział i większe wsparcie dla graczy solo w FINAL FANTASY XIV ONLINE już dziś w patchu 6.1

Szczegóły dotyczące współpracy z Fender, sezonowego wydarzenia Hatching-tide 2022 oraz współpracy z GARO zostały ujawnione wraz z premierą patcha 6.1

Nowy rozdział w uznanej przez krytyków historii FINAL FANTASY® XIV Online rozpoczyna się dzisiaj wraz z pierwszą dużą aktualizacją zawartości po premierze Endwalker™ z łatką 6.1 „Newfound Adventure.

Najnowsza łatka tworzy nową historię dla Wojowników Światła, dodając jednocześnie szereg treści oraz usprawnień, które mają na celu łatwienie rozgrywki dla graczy solo. Zmiany te obejmują poprawki do kilku niskopoziomowych zadań scenariusza głównego, jak również wdrożenie nowego systemu wsparcia, który daje graczom możliwość ukończenia czteroosobowych dungeonów scenariusza głównego i prób z A Ream Reborn (2.0) wraz z grupą postaci niezależnych. Wprowadzono znaczne zmiany w Przylądku Westwind i późniejszych zadaniach, aby jeszcze bardziej ułatwić rozgrywkę w pojedynkę. System wsparcia misji zostanie również rozbudowany w przyszłych aktualizacjach, aby obsłużyć zawartość aktualizacji 2.x, a także zawartość pakietu rozszerzenia Heavensward i kolejnych.

Zwiastun aktualizacji 6.1 dostępny jest poniżej.

Patch 6.1 przynosi także wiele nowej zawartości w grze, z którą gracze będą mogli się zmierzyć podczas swoich przygód:

 • Zadania w Scenariuszu Głównym – Patch 6.1 rozpocznie nowy rozdział przygód Wojowników Światła, rozpoczynając nową linię fabularną po głośnym zakończeniu dodatku Endwalker.
 • New Role Quest – Dodatkowa historia stanie się dostępna po ukończeniu wszystkich zadań fabularnych Endwalker.
 • System wsparcia dla A Realm Reborn – gracze mogą teraz ukończyć główne dungeony scenariusza i próby z A Realm Reborn (2.0) z drużyną złożoną z NPC.
 • Nowy Dungeon – Gracze otrzymają dostęp do dodatkowego lochu w wątku głównym wprowadzonym wraz z Patchem 6.1.
 • Nowa próba: The Minstrel’s Ballad: The Endsinger’s Aria – Gracze mogą wziąć udział w nowej Próbie Ekstremalnej: The Minstrel’s Ballad: Endsinger’s Aria.
 • Próba: Ultima’s Bane (Unreal) – Przeżyj na nowo walkę z mech of myth w tym wyzwaniu bitewnym na poziomie trudności Unreal.
 • Nowy 24-osobowy rajd: Myths of the Realm – Pierwsza część zupełnie nowej, oryginalnej serii rajdów, Myths of the Realm: Aglaia będzie wyzwaniem dla graczy, którzy gotowi są dowiedzieć się więcej o bóstwach znanych jako „Twelve”.
 • Nowa zawartość PvP: Crystalline Conflict to rozgrywka PvP, dostępna dla wszystkich graczy na poziomie 30 i wyższym. Patch 6.1 wprowadza nowy system nagród PvP.
 • Dzielnica mieszkaniowa Empyreum – Działki w Empyreum, nowej dzielnicy mieszkaniowej Ishgardian, są dostępne do kupienia.
 • Adventurer Plates (wersja beta) – Profile postaci mogą teraz zawierać takie informacje, jak ulubiony zawód i tytuł gracza, portrety graczy, preferowany styl gry, czas aktywnej gry i inne.
 • Portrety (wersja beta) – uchwyć wygląd swojego Wojownika Światła, dostosowując pozy, ruchy, kąty kamery, tła, kadrowanie, oświetlenie i inne elementy. Możesz zapisać wiele różnych portretów i wybrać jeden z nich, który zostanie zastosowany do talerza Twojego poszukiwacza przygód.
 • Aktualizacja New Game+ – Gracze mogą teraz powrócić do wcześniej ukończonych zadań, cutscenek i bitew z Endwalkera i części łatki 6.1, zachowując swoją aktualną postać i poziomy.
 • Nowe wyposażenie I wierzchowce: Kooperacja z GARO– Sprzęt PvP inspirowany hitowym japońskim serialem telewizyjnym GARO powraca wraz z łatką 6.1. Gracze mogą zdobyć specjalne wierzchowce i ekwipunek wzorowany na tym serialu, zaprojektowany przez legendarnego projektanta postaci Keitę Amemiyę. Nowe zawody wprowadzone w dodatkach Shadowbringers i Endwalker teraz także mogą wyposażyć ten specjalny ekwipunek.
 • Miscellaneous Updates – Wraz z wprowadzeniem łatki 6.1 dodano dodatkową zawartość i aktualizacje, w tym zmiany w zadaniach, nowe fryzury Hrothgara, więcej płytek glamour, możliwość przymierzania przedmiotów ze sklepu internetowego FINAL FANTASY XIV i wiele więcej.

Szczegółowe informacje na temat łatki 6.1 można znaleźć na stronie produktu.

Gracze mogą również oczekiwać na więcej ekscytującej zawartości w miarę postępu wprowadzania aktualizacji 6.1x, w tym:

 • „Tataru’s Grand Endeavor” (Patch 6.1x) – w tej nowej serii zadań pobocznych Tataru znajdzie się w centrum uwagi.
 • Nowe Ultimate Duty: Dragonsong’s Reprise (Patch 6.11) – Gracze powrócą do przerażających bitew z czasów Dragonsong War, ale na nowym poziomie trudności.
 • “Somehow Further Hildibrand Adventures” (Patch 6.15) – Inspector extraordinaire i jego przyjaciele powrócą w kolejnej serii sidequestów, która rozpocznie się w łatce 6.15..
 • Nowe Dostawy Niestandardowe (Patch 6.15) – Rzemieślnicy i zbieracze będą mogli zdobywać nagrody dzięki nowym Dostawom Niestandardowym z Ameliance Leveilleur.
 • Nowe zadania plemienne (łatka 6.15) – dodane zostaną nowe zadania plemienne w Arkasodara dla klas bojowych i zawodów.
 • Podróże między Data Center (Patch 6.18) – gracze będą mogli odwiedzać światy znajdujące się w różnych logicznych centrach danych w obrębie tego samego fizycznego centrum danych.
 • Omega: Beyond the Rift (Patch 6.1x)
 • I wiele więcej…

Sezonowe wydarzenie Hatching-tide

Od dzisiaj – 13 kwietnia – do 27 kwietnia rozpoczyna się sezonowe wydarzenie Hatching-tide z nowymi zadaniami w grze i wyjątkowymi nagrodami dla graczy, którzy wezmą w nim udział. Gracze, którzy wezmą udział w „Hatching-tide”, mogą oczekiwać, że znajdą Jihli Aliapoh, która jest niemalże podekscytowana rozmową o cudzie, jakim jest tegoroczne wydarzenie. Każdy, komu uda się ukończyć jej zadanie, będzie mógł zdobyć nowe przedmioty w grze. Aby uzyskać więcej informacji na temat Hatching-tide, odwiedź stronę promocyjną.

Gitary Final Fantasy XIV od Fender

SQUARE ENIX ogłosiło szczegóły sprzedaży najwyższej jakości gitar FINAL FANTASY XIV współpracujących z Fender Musical Instruments Corporation („Fender”). Pierwsza współpraca obejmuje oryginalną gitarę FINAL FANTASY XIV STRATOCASTER® z detalami z imitacji kryształu, niestandardowym brandingiem na szyjce i niestandardowym, twardym futerałem w stylu vintage ozdobionym logo FINAL FANTASY XIV. Druga kolaboracja obejmuje zestaw picków gitarowych FINAL FANTASY XIV o oryginalnym wzorze Crystal Shard, w skład, którego wchodzi pięć picków, z których każdy reprezentuje jedno z istniejących rozszerzeń FINAL FANTASY XIV.

FINAL FANTASY XIV STRATOCASTER® jest obecnie dostępny na Fender.com i u wybranych sprzedawców w regionie EMEA, a w USA pojawi się w maju 2022 roku

Fender x FINAL FANTASY XIV Crystal Shard Picks będą dostępne na Fender.com i u wybranych sprzedawców detalicznych w regionie EMEA i USA w maju 2022 roku.

Aby znaleźć najbliższego sprzedawcę detalicznego, odwiedź stronę www.fender.com.

Z ponad 25 milionami zarejestrowanych graczy, nigdy nie było lepszego momentu dla nowych graczy, aby rozpocząć swoją przygodę w uznanej przez krytyków sadze FINAL FANTASY XIV Online. Rozszerzona Darmowa Próba zawiera teraz całą zawartość z A Realm Reborn i rozszerzenia Heavensward (oraz aktualizacje do łatki 3.56), a także dodatkową grywalną rasę (Au Ra) i trzy dodatkowe grywalne zawody (Dark Knight, Astrologian, and Machinist). Gracze korzystający z darmowej wersji próbnej mogą cieszyć się setkami godzin wielokrotnie nagradzanej rozgrywki i fabuły, które odpowiadają dwóm pełnym tytułom FINAL FANTASY, bez limitu czasu gry. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Aby uzyskać więcej informacji na temat FINAL FANTASY XIV: Endwalker, odwiedź oficjalną stronę gry.

Dodaj komentarz