Odkryj sekrety Livonii w nowej aktualizacji DayZ

Livonia uchyla przed nami drzwi do bunkru!

Bohemia Interactive wydała aktualizację DayZ 1.19, zatytułowaną „Secrets of Livonia„, czyli największą aktualizację gry w tym roku. Jest ona pełna nowych i ulepszonych funkcji, w tym nowych broni, przerobionych lokacji, nowego pojazdu i, co najważniejsze, tajnego podziemnego kompleksu znajdującego się na mapie Livonia. Gracze, których fascynuje jazda podczas apokalipsy, docenią także nowe symulacje pojazdów, które zapewniają teraz znacznie płynniejsze wrażenia z jazdy. A jaki jest lepszy sposób na przetestowanie tych usprawnień niż przejażdżka nowym pojazdem wojskowym?

Livonia w kręgu zainteresowań

Livonia otrzymała wiele uwagi w tej aktualizacji. Mapa DLC jest dostępna na PC, jak również na Xbox i PlayStation. Obejmuje ona 163km2 polskojęzycznej ziemi i oferuje teraz wiele nowych lokacji i interesujących obiektów, które uzupełniają zarośnięte ruiny oraz kwitnącą faunę i florę, które zazwyczaj ją charakteryzują. Tartaki, wioski, kamieniołomy, obozy letnie, domki myśliwskie, improwizowane obozy, parki rozrywki i duże wylesione obszary są teraz rozsiane po całej mapie. Najciekawszy jest opuszczony, podziemny bunkier wojskowy, do którego wejście wymaga specjalnych narzędzi. Po wejściu do środka gracze muszą poruszać się po zaciemnionych korytarzach i współpracować ze sobą, aby zgłębić wszystkie tajemnice bunkru.

Koniec z latającymi samochodami i Humvee

Aktualizacja 1.19 wprowadza także nowe i usprawnione symulacje pojazdów, w których naprawiono dawne problemy, takie jak latające samochody, które teraz oferują znacznie bardziej autentyczne doświadczenia. Możesz teraz używać hamulca ręcznego, przewozić koła zapasowe w specjalnych miejscach, a nawet trąbić na innych graczy. Aby uczcić te ulepszenia, dodano M1025 – pojazd wojskowy, którym można teraz jeździć, o co społeczność prosiła od dłuższego czasu.

Nowe bronie i przedmioty nawigacyjne

Aktualizacja 1.19 oferuje mnóstwo nowych przedmiotów i gadżetów, które można wykorzystać na pustkowiach. Przede wszystkim rozszerza arsenał broni cywilnej. Na przykład SSG 82, który jest zupełnie nowym karabinem snajperskim. Jest też BK-18 – jednostrzałowa strzelba typu break action. A jeśli jesteś typem osoby, która lubi się zgubić podczas zwiedzania, na pewno będziesz chciał wziąć w swoje ręce nowy odbiornik GPS. Działa on bezproblemowo z mapą w grze i sprawia, że poruszanie się po terenie jest o wiele bardziej wciągające i łatwiejsze.

Lista zmian

  • Ulepszenia mapy Livonii – dodane unikalne obszary
  • Podziemny bunkier – nowa specjalna lokalizacja w Livonii
  • Symulacja pojazdów + nowy pojazd M1025
  • Usprawnienia nawigacji i odbiornik GPS
  • Karabin snajperski SSG 82, strzelba BK-18
  • Wskaźniki krwawienia – krwawienie jest teraz pokazywane w postaci krwi kapiącej na ekran
  • Nowe wydarzenia – sytuacje policyjne i konwoje wojskowe pojawiają się teraz na całej mapie
  • Zmiany w kontrolerze gracza – rozwiązano wiele exploitów i zapewniono bardziej naturalne odczucia podczas poruszania się

Dodaj komentarz