Partisans 1941: Darmowe demo dostępne od dziś na Steamie

Gra od Alter Games i Daedalic Entertainment to wyjątkowe połączenie elementów skradanki, akcji i zarządzania bazą – tytuł ukaże się w drugiej połowie 2020, od dziś można zagrać w darmowe demo

Hamburg, Niemcy – 16 czerwca 2020 – Alter Games i Daedalic Entertainment ogłaszają współpracę, której wynikiem będzie wydanie osadzonej na froncie wschodnim II wojny światowej, taktycznej skradanki Partisans 1941. Gracze wcielą się w rolę oficera, formującego oddział partyzantów z żołnierzy pozostających za liniami wroga i cywilów, którzy mają zmierzyć się w walce z niemieckim okupantem. W dniach 16-22 czerwca, darmowe demo Partisans 1941 będzie dostępne w ramach letniej edycji Festiwalu Gier Steam. Tytuł ukaże się na Steamie w drugiej połowie 2020.

Partisans 1941 łączy elementy taktycznej skradanki, gry akcji, rozwoju bazy i zarządzania zasobami. Jako radziecki oficer, który zdołał uciec z nazistowskiego obozu jenieckiego, gracz stanie na czele oddziału sowieckich partyzantów. Wraz z nimi będzie planować walkę, wypełniać różnorodne misje sabotażowe lub atakować zasoby wroga oraz rozwijać własną bazę. Aby skutecznie zwalczać siły okupanta, musi doskonale poznać otoczenie, wybrać najlepszą pozycję do zastawienia zasadzki na wroga oraz ciągle kontrolować dynamikę walki poprzez użycie pauzy taktycznej.

Cechy gry:

  • Skradanka taktyczna w innowacyjnym stylu: Połączenie elementów walki, skradanki, zasadzek i różnego rodzaju przedmiotów specjalnych, którymi można siać zamęt w szeregach wroga. Każdy gracz wybierze własny sposób na realizację poszczególnych misji.
  • Dowodzenie nad oddziałem partyzantów: Zadaniem graczy będzie nie tylko stworzenie oddziału z wybranych partyzantów, ale także awansowanie ich na kolejne poziomy i wykorzystywanie mocnych stron poszczególnych postaci, aby znaleźć najlepsze rozwiązania w różnych sytuacjach. Ciągle należy także poszukiwać i rekrutować nowych członków ruchu oporu.
  • Życie w partyzantce: Między kolejnymi misjami gracze uczestniczą w codziennym życiu partyzantów – w budowaniu bazy, przygotowaniach do kolejnych zadań i zdobywaniu zasobów, które zapewniają przetrwanie, dbaniu o motywację żołnierzy, eksplorowaniu pobliskich terenów, wyszukiwaniu słabych punktów wroga, organizacji potyczek…
  • II wojna światowa z nowej perspektywy: Gracze poznają historię zagorzałego oporu przeciwko niemieckim okupantom na froncie wschodnim, poznają historię i motywację osób dołączających do ruchu oporu, zarówno wojskowych, jak i cywilów.

Gra Partisans 1941 jest tworzona przez rosyjskie studio Alter Games, wydawcą jest Daedalic Entertainment. Premiera gry planowana jest na drugą połowę 2020.

Dodaj komentarz