PATH OF EXILE UJAWNIA SZCZEGÓŁY NOWEGO ROZSZERZENIA – FORBIDDEN SANCTUM

Grinding Gear Games’ zapowiada na 9 grudnia wydanie rozszerzenia Path of Exile z nowym trybem gry

Grinding Gear Games ogłosiło wczoraj podczas swojej transmisji na żywo, że najnowsze darmowe rozszerzenie Path of Exile, The Forbidden Sanctum, zostanie wydane w piątek, 9 grudnia na PC oraz w środę, 14 grudnia na PlayStation i Xbox.

Path of Exile: The Forbidden Sanctum Official Trailer.

Podczas transmisji współzałożyciel Grinding Gear Games Chris Wilson ujawnił, że Path of Exile: The Forbidden Sanctum będzie zawierał zupełnie nową Ligę Wyzwań i ulepszenia do rozgrywki endgame, poza tym doda dwa nowe Skill Gems, siedem nowych Vaal Skill Gems, ponad 15 nowych Unikalnych Przedmiotów, wprowadzi znaczące zmiany w balansie klejnotów, modyfikatory potworów i unikalny oręż. To rozszerzenie wprowadza również Ruthless, opcjonalny nowy sposób gry w Path of Exile z ekstremalnie małą ilością przedmiotów.

Path of Exile: The Forbidden Sanctum Content Reveal.

Więcej informacji na temat zawartości The Forbidden Sanctum można znaleźć poniżej:

  • Nowa trzymiesięczna liga Wyzwań The Forbidden Sanctum to roguelike, który rozgrywa się w ramach Path of Exile. Gracze będą badać starożytne sanktuarium, które ma być ukryte pod ruinami Fellshrine. Od dawna opuszczone, zostało opanowane przez złośliwą obecność. W każdym obszarze Wraeclast gracze będą mieli możliwość zbadania jednego pomieszczenia Sanktuarium w poszukiwaniu jego skarbów.
  • Nowe umiejętności i Vaal Gems – Wprowadzono dwa nowe klejnoty umiejętności, które przynoszą korzyści postaciom walczącym w zwarciu. Są to Volcanic Fissure, ognista umiejętność Slam oraz Frozen Legion, czar, który przywołuje pierścień lodowych posągów, które pomogą w walce z przeciwnikami. Wprowadzono wiele nowych klejnotów Vaal. Klejnoty Vaal to alternatywne wersje istniejących klejnotów umiejętności, które otrzymują okresowy i ogromny wzrost mocy.
  • Tryb Ruthless – Opcjonalny nowy tryb gry, który można wybrać podczas tworzenia postaci. Bezlitosny polega na ekstremalnym niedoborze przedmiotów, przez co rozgrywka jest bardziej brutalna i wymagająca.
  • Nowe unikalne przedmioty – To rozszerzenie wprowadza ponad piętnaście nowych unikalnych przedmiotów, które można znaleźć w Sanktuarium lub w całym Wraeclast. Przedmioty te stwarzają nowe możliwości dla wyspecjalizowanych kreacji postaci.
  • Monster Modifiers – System modyfikatorów potworów Archnemesis został zastąpiony udoskonalonym zestawem modyfikatorów, z których każdy robi tylko jedną rzecz i wprowadza tylko jedną zmianę. Ich nagrody zostały zaktualizowane w wyniku tego i nie są już powiązane z konkretnymi modyfikatorami. Ogólnie rzecz biorąc, walka z magicznymi i rzadkimi potworami jest teraz mniej skomplikowana, ale nadal można napotkać kombinację modyfikatorów, które przyprawiają o szybsze bicie serca. 
  • Ulepszenia Endgame – Wprowadzono ulepszenia w drzewku pasywnym Atlasu, które pozwalają graczom jeszcze bardziej inwestować w zawartość, którą lubią. Można teraz znaleźć dwa nowe wspomnienia z Atlasu, opowiadające o Dominacji i Bestiarium.
  • Ulepszone unikalne bronie w Endgame– Dziesięć unikalnych broni w grze końcowej otrzymało potężne ulepszenia, dzięki którym dorównują one niektórym najbardziej kultowym przedmiotom z Path of Exile. Oczywiście, są one teraz niezwykle rzadkie.
  • Zmiany balansu – Wiele zmian w balansie zostało wprowadzonych do obszarów gry takich jak Klejnoty, Hexy i Ołtarze Eldritch.

Aby dowiedzieć się więcej o aktualizacjach nadchodzących w Path of Exile: The Forbidden Sanctum, sprawdźcie pełne VOD z livestreamu na Twitch.

Więcej informacji o Path of Exile dostępne jest na oficjalnej stronie gry.

Dodaj komentarz