Pokemon GO karcianka – gralibyście?

Oprócz opisywanej wcześniej sprawy mobilnej Zeldy dzisiejszy dzień przyniósł także doniesienie dotyczące uniwersum kieszonkowych stworów. Większość portali obie sprawy przedstawia wspólnie, jednak wydaje mi się, że każdej wypada przyjrzeć się w tym przypadku osobno. Mianowicie The Wall Street Journal przedstawiło informację, jakoby The Pokemon Company pracowało wraz z Nintendo nad mobilną karcianką w stylu Pokemon GO.

Pokemon GO karcianka – spekulacje

Co prawda nie podano wielu szczegółów, jednak można podejrzewać przynajmniej podobieństwo (a może nawet pokrewieństwo) powstającej produkcji do Pokemon Trading Card Game Online. Słusznie zwraca na to uwagę CDA. Jako że doskonale pamiętam czasy tazosów i innych tego typu gadżetów związanych z Pokemonami, myślę, że pomysł gry karcianej spotkałby się z dużym zainteresowaniem. Można powiedzieć, że o ile standardowe Pokemon GO stanowiło spełnienie marzeń starszego pokolenia trenerów (częściowe, ale zawsze), o tyle karcianka Pokemon GO byłaby swego rodzaju znakiem czasu.

Z uwagi na specyfikę całego uniwersum nietrudno sobie zresztą wyobrazić, jak taki produkt miałby wyglądać. Raczej nie podejrzewam rewolucji w stosunku do przywołanego wyżej Pokemon Trading Card Game Online. Czym właściwie gra mogłaby się wyróżniać? Przypuszczalnie poza zmienionym designem może pojawić np. jakiś system kooperacji. Już całkowicie genialnym byłoby powiązanie naszych rezultatów z Pokemon GO i z karcianki nim inspirowanej. Ale na takie fajerwerki znowu nie liczę.

Dodaj komentarz