The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Wczoraj światło dzienne ujrzała kolejna produkcja jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii w historii gier komputerowych. Najnowsze dzieło NintendoThe Legend of Zelda: Breath of the Wild –  już zebrało bardzo pozytywne opinie, predestynując już w tej chwili do miana najlepszej gry roku.

Historia i rozgrywka

Pod względem fabularnym otrzymujemy w zasadzie to, do czego saga przyzwyczaiła nas od 1986 roku. Wcielając się w Linka, ikonę The Legend of Zelda i jej głównego protagonistę, przeżywamy przygody w upadłym królestwie Hyrule.

Rozgrywka skupiona jest na eksploracji. Naturalnie, możemy liczyć na bogaty otwarty świat pełen przeciwników, tajemnic, zagadek, lokacji. Do splądrowania czeka na nas setka Świątyń Prób – to pokazuje ogrom uniwersum. Gra stanowi syntezę wielu różnych gatunków, łącząc w sposób spójny elementy przygodowe ze zręcznościowymi, strategicznymi, survivalowymi czy RPG. Pod tym względem The Legend of Zelda: Breath of the Wild stanowi dzieło szczególnie ambitne.

Walki wymagają od gracza zmysłu taktycznego oraz reagowania sytuacyjnego (np. dostosowania działań do rzeźby terenu czy atakowania z zaskoczenia). Oczywiście, oprócz tego musi on dbać o rozwój postaci – jego ekwipunek i zdolności. Hyrule pełne jest wartościowych substancji, służących jako składniki mikstur i żywności, a pośrednio także oddziałują na umiejętności Linka.

Gra ma do zaoferowania nie tylko świat wielki i pełen zawartości, ale także wyjątkowo ładny pod względem wizualnym. Grafika została utrzymana w konwencji kreskówkowej i trzeba przyznać, że robi wrażenie.

Zakupy z Zeldą

Na tę chwilę produkcja Nintento jest nie tylko bardzo chwalona, ale również dosyć kosztowna. Ceny raczej nie schodzą poniżej 260 złotych, jak w przypadku serwisu konsoleigry.pl. Ogromna popularność tytułu wpłynęła jednak na to, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild zaczyna brakować w magazynach. Niektórzy gracze będą więc musieli uzbroić się w cierpliwość.

Warto na koniec wspomnieć, że gra współpracuje z figurkami amiibo. Użycie gadżetu Wolf Link spowoduje, że Link w postaci wilka dołączy dołączy do nas w grze. Postać samodzielnie atakuje wrogów i pomaga szukać ukrytych przedmiotów. Jest to niewątpliwie interesująca opcja, choć fanów Wii U nie powinna zaskakiwać – Nintendo już wielokrotnie korelowało swoje gry z amiibo.

Dla tych, którzy jeszcze nie załapali się na swój egzemplarz gry (lub chcą poczekać, aż emocje/ceny spadną), pozostawiam małą zajawkę w postaci oficjalnego trailera:

One thought on “Premiera The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Dodaj komentarz