Przedpremierowy zwiastun Shadow of the Tomb Raider

Zegar tyka nieubłaganie. Najnowsze dzieło studia Nixxes Software ujrzy światło dzienne już za parę dni. Aby podtrzymać atmosferę napięcia i niecierpliwego oczekiwania, wypuszczony został przedpremierowy zwiastun Shadow of the Tomb Raider. Gra ta będzie trzecią, a zarazem ostatnią częścią cyklu zapoczątkowanego w 2013 roku, opowiadającego o początkach kariery Lary Croft. Jest to zarazem jedna z najpilniej wyczekiwanych premier tego roku. Część informacji na temat powstającej produkcji prezentowaliśmy zresztą na łamach serwisu.

Zwieńczenie trylogii

Fabuła produktu stanowić ma bezpośrednią kontynuację, a zarazem domknięcie wątków przedstawionych w Rise of the Tomb Raider. Specyficzna archeologiczna działalność głównej bohaterki przywiodła ją na tereny Ameryki Łacińskiej. Tam ma okazję poznać sekrety cywilizacji Azteków i Majów, których to imponujące budowle przemierzy. Nie zabraknie również sekretów związanych z Zakonem Trójcy, jak i z badaniami prowadzonymi przez ojca protagonistki.

Usprawniona klasyka rozwiązań

Pod kątem mechanicznym spodziewać możemy się nowej odsłony sprawdzonego systemu, znanego z poprzednich odsłon. Standardowo więc będziemy więc eksplorować ruiny z perspektywy trzeciej osoby. Jak na przygodówkę akcji przystało, świat przedstawiony krył będzie liczne niebezpieczeństwa, które przetrwać będzie musiała Lara Croft. Szczególna rola w tym aspekcie przypaść ma flora i fauna wszechobecnej dżungli. Elementy – nazwijmy je – survivalowe połączone zostaną z możliwością craftingu. W Shadow of the Tomb Raider znajdą się różne bronie oraz narzędzia, które z pomocą surowców wydobytych w dżungli będziemy mogli tworzyć i ulepszać.

Zwiastun Shadow of the Tomb Raider

Premiera gry zaplanowana została na dzień 14 września. Gra trafi na komputery osobiste, jak również konsole PS4 i XBO. Datę tę niewątpliwie warto zapisać w kalendarzach.

Dodaj komentarz