Pierwszy gameplay Age of Wonders: Planetfall

Triumph Studios podzieliło się z nami pierwszym spojrzeniem na rozgrywkę w zaplanowanym na 2019 rok Age of Wonders: Planetfall.

Krótka charakterystyka

Na początek parę słów o samej grze. Ów tytuł należący do pobocznej serii popularnego cyklu strategii turowych stanowi połączenie mechanik znanych już z rozwiązań w poprzednich grach cyklu z odmiennościami fabularnymi. W ramach bowiem spin-offa przeniesiemy się nie do klasycznego świata fantasy, lecz do galaktycznych zmagań science fiction. Naszym zadaniem jest wyprowadzenie podupadłego imperium ze średniowiecznego marazmu w kierunku nowoczesnych technologii przyszłości. Nie zabraknie różnorodnych frakcji oraz tajemnic świata przedstawionego możliwych do odkrycia.

Gameplay Age of Wonders: Planetfall – zarys konceptu i mechaniki

Oddany w nasze ręce gameplay Age of Wonders: Planetfall prezentuje przebieg początkowych wyborów – dowódcy, frakcji oraz tajnej technologii. Ukazany został także przebieg rozwoju pierwszej kolonii. Mamy także szansę zapoznać się z działaniem dyplomatyki czy drzewem technologii frakcji. No i oczywiście – z przebiegiem charakterystycznej dla serii walki turowej.

Tytuł niosący wiele nowości

Planetfall stanowi interesujący eksperyment fabularny, choć można powiedzieć, że seria z tak dużym dorobkiem może (a nawet powinna) sobie na takowy pozwolić. Jak już wyżej wskazałem, jego premiera zaplanowana jest na przyszły rok. Warto wspomnieć, że jest to pierwszy produkt serii, który zadebiutuje nie tylko na komputerach osobistych, ale także konsolach PS4 i XBO. Szykuje się zatem również eksperyment sprzętowy. Czy gra przyjmie się w nowych środowiskach?

Dodaj komentarz