The Last Remnant Remastered zapowiedziane

Powrót do tytułu z 2008 roku

The Last Remnant to wydana przed niemal dziesięciu laty gra z gatunku jRPG autorstwa Square-Enix. Łączy ona elementy eksploracyjne z walką taktyczną opartą o system turowy. Za sferę wizualną odpowiada natomiast silnik graficzny Unreal Engine 3. Fabularnie zaś główne role pełni dwójka bohaterów – władający mieczem nastolatek Rush Sykes oraz bardziej mroczny i tajemniczy The Conqueror. Osadzona we wschodnich klimatach produkcja stanowiła całkiem dobrze przyjęte dzieło. The Last Remnant można za pełnoprawną alternatywę dla topowych uniwersów Final Fantasy czy Dragon Quest, również autorstwa Square-Enix.

The Last Remnant Remastered nadchodzi

Twórcy ogłosili w dniu dzisiejszym, że wersja odświeżona produkcji ukaże się jeszcze w tym roku. The Last Remnant Remastered wydane ma zostać wyłącznie w dystrybucji cyfrowej. Jego premierę przewidziano na dzień 6 grudnia. Gra pojawi się w PlayStation Store i w ten sposób trafi na konsole PS4. Jest to jedyne jak dotychczas przewidziane dla niej środowisko. W pewnym sensie można to uznać za rekompensatę anulowania premiery oryginalnej wersji na PS3.

Jednocześnie zakończono dystrybucję standardowej odsłony produktu na pecety. Jest to pewna wskazówka, która każe nam przypuszczać, że również gracze komputerowi otrzymają swoją edycję remastera w późniejszym czasie.

Szczegóły dotyczące The Last Remnant Remastered zapewne poznamy podczas targów Tokyo Game Show. Na dzień dzisiejszy Square-Enix ujawniło, iż wersja dla wersji odświeżonej zamierza wykorzystać silnik graficzny Unreal Engine 4. Zawierać ma ona mechaniki znane z oryginalnej odsłony na Xbox 360, wzbogacone o elementy, które pojawiły się w edycji PC.

Dodaj komentarz