Recykling szczątków dla nekromantów-hobbystów – RPG Iratus: Lord of the Dead ukazuje się dziś na Steamie

Hamburg, Niemcy, 24 lipca 2019 – Wydawca Daedalic Entertainment oraz rosyjskie studio Unfrozen ogłaszają wydanie turowej, taktycznej gry typu roguelike Iratus: Lord of the Dead w programie wczesnego dostępu na Steamie (od godz. 18:00). W przeciwieństwie do klasycznych tytułów RPG, w Iratus gracze walczą po stronie sił ciemności, wcielając się w tytułowego nekromantę i stając na czele armii nieumarłych.

Iratus sieje przerażenie dzięki wielu tajemniczym mocnom. Ze szczątków poległych wojowników, jak krew, kości, wnętrzności i dusze, jest w stanie wskrzesić nowe potwory, które rekrutuje następnie do swojej armii. Gracz ma do dyspozycji cztery drzewka umiejętności (alchemia, magia, gniew, zniszczenie) oraz może odblokować 16 poddanych o sześciu talentach każdy. Daje to wiele możliwości pokonania wroga w turowych walkach w olbrzymim systemie lochów.

Iratus: Lord of the Dead to piekielnie trudna gra typu roguelike, która nieustannie wystawia myślenie strategiczne graczy na próbę. W turowej walce chodzi o życie i śmierć: pokonani sprzymierzeńcy oraz własne oddziały znikają na zawsze z gry dzięki trybowi permadeath. Szczątki i energia są ograniczone i trzeba dokładnie przemyśleć, na co je spożytkujemy.

Główne cechy gry:

•         Niech zło zwycięzy: gracze wcielą się w czarny charakter i użyją ciemnych mocy, abo pokonać siły dobra.

•         System craftingu: przyzywanie sprzymierzeńców ze szczątków zmarłych, 16 kreatur do wyboru i prawie 100 wyjątkowych talentów.

•         Zaawansoway system walki turowej: pozananie słabych stron przeciwnika i wykorzystanie ich dzięki magicznym mocom w kontrataku.

•         Walka i decyzje o dużym znaczeniu: klasyczne elementy roguelike, w tym permadeath.

•         4 typy talentów nekromanty: alchemia, magia, gniew i zniszczenie, które mają wpływ na styl gry.

•         Zaawansowana sztuczna inteligencja wrogów oraz kilka poziomów trudności: nawet doświadczeni strategowie nie będą mieli łatwego zadania.

•         Podziemna siedziba, którą można powiększać i umacniać.

•         Grafika 2D i dbałość o szczegóły: klasyczny styl dark fantasy.

•         Wyjątkowe aktorstwo głosowe Stephana Weyte’a, znanego z serii Blood.

Podczas trwania fazy wczesnego dostępu Iratus: Lord of the Dead będzie ciągle ulepszane i uzupełniane o nową zawartość. Aktualności można znaleźć na Steamie.

Dodaj komentarz