Jupiter Hell, klasyczny turowy roguelike, trafi do Steam Early Access już 1 sierpnia!

Powstająca we Wrocławskim studiu ChaosForge gra to wynik wieloletniej pracy zespołu liczącego obecnie 5 osób pod przewodnictwem Kornela Kisielewicza, twórcy popularnej darmowej gry roguelike DoomRL. 

Jupiter Hell śledzi losy kosmicznego marines walczącego z siłami piekieł na księżycach Jowisza, przy dźwiękowej oprawie z heavy metalu i bluzgów głównego bohatera (któremu głosu użyczył Mark Meer, znany m.in. z roli Shepard’a z gry Mass Effect). Jeśli komuś kojarzy się to z grą Doom, to jest blisko prawdy – Jupiter Hell jest duchowym następcą gry Doom, The Roguelike (DoomRL), demake’u Doom’a do turowej gry roguelike RPG z widokiem z góry.

Jupiter Hell to pełnokrwisty roguelike w starym stylu – turowy (każdy ruch o kratkę i każda akcja to tura), oparty na kwadratowej siatce, z permadeath i bez żadnych ulepszeń zachowywanych między rozgrywkami. Wyposażony jest we współczesną semi-realistyczną grafikę 3d w autorskim zbudowanym od zera silniku (dla prawdziwych purystów istnieje tryb ASCII!). Gra zawiera schemat kontroli i animacji pozwalający na wygodną grę na klawiaturze lub padzie w dowolnym tempie bez czekania aż skończy się animacja.

Jupiter Hell powstanie zawdzięcza 2048 fanom, którzy w 2016 roku wsparli jej powstanie w zakończonej sukcesem kampanii na Kickstarterze.

Więcej informacji na oficjalnej stronie gry, Steamie oraz Kickstarterze (2016).

Dodaj komentarz