jupiter hell header

Powstająca we Wrocławskim studiu ChaosForge gra to wynik wieloletniej pracy zespołu liczącego obecnie 5 osób pod przewodnictwem Kornela Kisielewicza, twórcy popularnej darmowej gry roguelike DoomRL. 

Jupiter Hell śledzi losy kosmicznego marines walczącego z siłami piekieł na księżycach Jowisza, przy dźwiękowej oprawie z heavy metalu i bluzgów głównego bohatera (któremu głosu użyczył Mark Meer, znany m.in. z roli Shepard’a z gry Mass Effect). Jeśli komuś kojarzy się to z grą Doom, to jest blisko prawdy – Jupiter Hell jest duchowym następcą gry Doom, The Roguelike (DoomRL), demake’u Doom’a do turowej gry roguelike RPG z widokiem z góry.

Jupiter Hell to pełnokrwisty roguelike w starym stylu – turowy (każdy ruch o kratkę i każda akcja to tura), oparty na kwadratowej siatce, z permadeath i bez żadnych ulepszeń zachowywanych między rozgrywkami. Wyposażony jest we współczesną semi-realistyczną grafikę 3d w autorskim zbudowanym od zera silniku (dla prawdziwych purystów istnieje tryb ASCII!). Gra zawiera schemat kontroli i animacji pozwalający na wygodną grę na klawiaturze lub padzie w dowolnym tempie bez czekania aż skończy się animacja.

Jupiter Hell powstanie zawdzięcza 2048 fanom, którzy w 2016 roku wsparli jej powstanie w zakończonej sukcesem kampanii na Kickstarterze.

Więcej informacji na oficjalnej stronie gry, Steamie oraz Kickstarterze (2016).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *