Dzieje Khorinis – Krwawa Kompania

Po ogromnym wzroście zainteresowania projektem na początku roku sprawa dodatku Gothic 2 Dzieje Khorinis troszeczkę ucichła, a Soulfire wyraźnie zwolniło tempa w promowaniu swego dzieła. Ostatnio jednak temat wrócił za sprawą dwóch wydarzeń.

Nowa strona i aktualny stan projektu

Po pierwsze kilka dni temu nastąpiło odświeżenie wizualne oficjalnej strony modyfikacji. To właśnie tam znajdziemy link do pobrania gry, gdy nadejdzie tak oczekiwany przez maniaków Gothica dzień premiery. Aby nie przegapić tego momentu, każdy może zapisać się do newslettera.

Na stronie przeczytać możemy co nieco na temat aktualnego stanu prac nad Dziejami:

Produkcja jest w stanie składania wszystkiego w całość – przekuwamy skrypty na język gry, wstawiając postacie do ukończonego już świata i dodając od razu na tym etapie na bieżąco dubbing. Nie rzucamy tu datami, ponieważ teraz nie wiadomo, czy zajmie to dwa miesiące, czy osiem. Są pewne dane szacunkowe, ale też kilka rzeczy, których oszacować się nie da. Pracujemy ciężko, dopieszczając każdy szczegół, poza tym zostało do nagrania 50 aktorów. Umawiamy się indywidualnie ze studiami audio, które pomagają nam przecież za darmo, tak samo, jak wszystkie osoby uczestniczące w całym przedsięwzięciu.

Przy okazji twórcy przypominają o oficjalne grupie projektu na Facebooku.

Dzieje Khorinis – Krwawa Kompania

Z kolei dzisiaj opublikowany został kilkuminutowy filmik, promujący dodatek. Dzieje Khorinis – Krwawa Kompania to drobiazgowo przygotowana animacja opatrzona dialogami na wysokim poziomie dubbingu, którego możemy spodziewać się także w grze. W roli głównej pojawia się Greg, oczywiście z głosem podkładanym przez Andrzeja Tomeckiego.

Obyś i ty nie spróbował zrobić czegoś, czego będziesz żałował w Dziejach Khorinis, przyjacielu…

Dodaj komentarz