Rozczarowująca premiera Syberia 3

Trzecia odsłona przygodówki autorstwa Microids typu point-and-click trafiła do rąk graczy tydzień temu. Syberia 3 stanowi kontynuację dziejów amerykańskiej prawniczki Kate Walker, która z powodów zawodowych znalazła się w głębi mroźnej Rosji. Z uwagi na definitywne zamknięcie ważnych wątków części drugiej, w trójce pojawia się nowa przygoda, związana z wizytą bohaterki w osadzie plemienia Youkol.

Odbiór produktu

Tytuł wzbudził jednak mieszane uczucia krytyków, co odbiło się na ostatecznych ocenach produktu w recenzjach. Zwraca się uwagę co prawda na duże bogactwo linii fabularnej, ciekawą historię. Syberii 3 zarzuca się natomiast powtarzalność w stosunku do poprzednich odsłon oraz niepotrzebnym wskrzeszaniem marki. Do tego pojawiło się mnóstwo błędów technicznych, które psują ostateczny odbiór produktu. Zwraca się także uwagę na ogólny brak ducha w gatunku point-and-click, który już jakiś czas temu utracił swoją pozycję.

Werdykt: Syberia 3 przeciętniakiem

W konsekwencji na Metacritic Syberia 3 uzyskała ocenę raptem 60%. Jak prezentuje się nota innych recenzentów? CD-Action zauważa, że nie jest ona jednolita, natomiast uśredniając rzeczywiście mamy do czynienia z produktem około 6/10:

Areajugones – 8/10
Hobby Consoles – 77/100
Vandal Online – 7/10
Multiplayer.it – 6,5/10
The Games Machine – 6,2/10
SpazioGames – 60/100
PlayStation LifeStyle – 5,5/10
IGN Italia – 5/10
PC Games – 43/100
PC Gamer – 30/100

A Wy co sądzicie o najnowszej odsłonie przygód Kate Walker? Rzeczywiście odgrzany kotlet?

Dodaj komentarz

1 Comment

  1. Gra całkowicie schrzaniona. Bardzo ciężko steruje się postacią, nie idzie tam gdzie się chce, Opóźnione ruchy po naciśnięciu klawisza pomimo, że mam wysokie parametry PC. Jednym słowem szkoda wydanych pieniędzy. Gra chowa się do poprzednich wersji. Na dziesięć punktów daję góra 4.