Shadow Tactics: Blades of the Shogun, samodzielny dodatek Aiko’s Choice zadebiutuje 6 grudnia 2021 r.

Samodzielny dodatek do docenionej przez krytyków gry RTT Shadow Tactics: Blades of the Shogun kontynuuje historię umiłowanej grupy zabójców

Wydawca Daedalic Entertainment i deweloper Mimimi Games ogłaszają datę premiery Aiko’s Choice, długo oczekiwanego samodzielnego rozszerzenia do uznanej gry taktycznej Shadow Tactics: Blades of the Shogun.6 grudnia 2021 roku, w piątą rocznicę premiery oryginalnej gry, gracze po raz kolejny zostaną wysłani do starożytnej stolicy Japonii, Edo, aby towarzyszyć adeptce kunoichi Aiko i jej zabójczym przyjaciołom w polowaniu na duchy jej przeszłości.

Nowy zwiastun wprowadzający do Aiko`s Choice podsumowujący wydarzenia z podstawowej gry (potencjalne spoilery): 

Shadow Tactics: Blades of the Shogun – Aiko´s Choice skupia się na jednej z protagonistek podstawowej wersji gry – adeptce kunochi Aiko. Jest ona mistrzynią kamuflażu, a jednym z jej podstawowych trików jest odwracanie uwagi strażników za pomocą przebrania gejszy. Podczas gdy Aiko była pewna, że porzuciła swoje dawne życie, jej była sensei, przebiegła mistrzyni szpiegów Lady Chiyo, wychodzi z cienia, by rzucić jej wyzwanie. W obliczu zagrożenia Aiko, wraz z grupą swoich zabójczych przyjaciół, wyrusza w podróż, by uporać się z duchami przeszłości…

Rozszerzenie zawiera trzy pełnoprawne misje główne, osadzone w zupełnie nowych środowiskach oraz trzy krótsze misje przerywnikowe.

Podobnie jak w grze głównej gracz przejmuje kontrolę nad drużyną śmiertelnie niebezpiecznych zabójców i przekrada się w cieniu pomiędzy dziesiątkami przeciwników. Dobiera odpowiednią taktykę, by przeniknąć do baz wroga ukrytych w lasach lub tętniących życiem miasteczkach epoki Edo. Zastawia pułapki, truje i rozprasza przeciwników lub całkowicie ich unika. Musi starannie zaplanować każdy swój ruch i korzystać z pomysłowych strategii, by pokonać wrogów i ukończyć każdą z wymagających misji na drodze do odkrycia przeszłości Aiko!

Cechy:

  • Wróć do pięknego świata Shadow Tactics przedstawiającego Japonię z początku okresu Edo.
  • Spotkaj ponownie swoje ulubione postacie i wyrusz z nimi w ostatnią podróż powiązaną z fabułą gry Shadow Tactics: Blades of the Shogun.
  • Ciesz się wcześniej nieznaną historią skupiającą się na wspaniałej kunoichi Aiko, która musi się zmierzyć z niebezpiecznym przeciwnikiem mającym związek z jej przeszłością.
  • Rozegraj trzy pełnoprawne misje główne odbywające się w zupełnie nowych miejscach, a także trzy krótsze zadania będące formą przerywników.

Rozszerzenie zawiera wszystkie funkcje gry głównej:

  • Kieruj drużyną zupełnie różnych postaci o wyjątkowych zestawach umiejętności.
  • Zsynchronizuj działania swojej drużyny, by uderzyć we wrogów jednocześnie dzięki trybowi cienia.
  • Korzystaj z ataków, które zabiją wrogów lub pozostawią ich przy życiu.
  • Odkryj mnóstwo sposobów likwidowania przeciwników lub przekradania się obok nich.
  • Wybierz poziom trudności, który odpowiada Twoim umiejętnościom.

Więcej informacji dostępne jest na oficjalnej stronie Steam dodatku. Podstawowa gra nie jest wymagana do zagrania w Aiko´s Choice, ale zalecamy zapoznanie się z nią przed zagłębieniem się w ten samodzielny dodatek.

Dodaj komentarz