Square Enix zapowiada festiwale fanowskie Final Fantasy XIV na lata  2023-24 oraz dzieli się liczbą – ponad 27.000.0000 zarejstrowanych graczy!

Las Vegas i Londyn potwierdzone jako pierwsze dwa miasta-gospodarze

Square Enix ogłasza plany przeprowadzenia globalnej serii festiwali dla fanów FINAL FANTASY XIV, uznanej przez krytyków grze MMORPG, na lata 2023-2024. Potwierdzono, że Las Vegas w stanie Nevada i Londyn w Wielkiej Brytanii będą pierwszymi dwoma miastami-gospodarzami, a ostatni festiwal dla fanów odbędzie się w Japonii na początku 2024 roku.

Archiwalny stream Square Enix.

Wiadomość została przekazana podczas 73. streamu „Letter from the Producer LIVE” – 14. godzinnej transmisji – podczas której producent i dyrektor FINAL FANTASY XIV Online, Naoki Yoshida, ujawnił również, że gra ma obecnie ponad 27 milionów zarejestrowanych graczy na całym świecie.

Zwiastun nadchodzących festiwali fanowskich.

Szczegóły dotyczące wydarzeń, które odbędą się odpowiednio w Ameryce Północnej, Europie i Japonii, są następujące:

  • Ameryka Północna – Las Vegas, Nevada – Las Vegas Convention Center, 28 lipca – 29 lipca 2023 r.
  • Europa – Londyn, Wielka Brytania – Centrum ExCel, 21 października – 22 października 2023 r.
  • Japonia – Venue TBD, Początek 2024 r.

Więcej informacji na temat Festiwali Fanowskich FINAL FANTASY XIV, w tym szczegóły dotyczące sprzedaży biletów, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Nowości w Final Fantasy XIV Online – Patch 6.25

Podczas transmisji „Letter from the Producer LIVE” przedstawiono również wiele innych ogłoszeń, w tym przegląd dodatkowej zawartości w grze, która pojawi się w FINAL FANTASY XIV Online we wtorek 18 października dzięki patchowi 6.25. Szczegóły zostały przedstawione poniżej:

  • Nowe poboczne zadania fabularne – Somehow Further Hildibrand Adventures będą kontynuowane w patchu 6.25.
  • Nowe zadania związane z ulepszaniem broni – Gracze mogą zdobyć i ulepszyć broń Manderville’a w całej serii patcha 6.x, która rozpocznie się w linii questowej Somehow Further Hildibrand Adventures.
  • Nowe Tribal Quests: Omicron – Nowe codzienne questy dla Disciples of the Land.
  • Nowa zawartość bitewna „Variant Dungeons” – Gracze mogą korzystać z nowych lochów o zmiennym stopniu trudności – począwszy od Sil’dihn Subterrane – przeznaczonych dla 1-4 graczy, z trudnością przeciwników skalującą się w zależności od wielkości partii. Gracze będą odkrywać lochy wraz z Nanamo, z rozgałęzionymi ścieżkami, które mogą się zmieniać w zależności od działań gracza w lochu. Z każdej trasy można również uzyskać foldery, które można połączyć, aby wydedukować sekrety i ukończyć całą historię.
  • Criterion Dungeons – zawartość dla czterech graczy o wysokim poziomie trudności, zawierająca obszar wizualnie podobny do Variant Dungeons, ale z ustaloną trasą. Nowy Dungeon będzie posiadał dwa warianty trudności, każdy z własnym unikalnym zestawem zasad.

Dla nowych graczy, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę w krainie Eorzea, FINAL FANTASY XIV Online Starter Guide Series to siedmioczęściowa seria filmów online, która dostarcza początkującym graczom porad i wskazówek, aby jak najlepiej wykorzystać swoją przygodę. Filmy śledzą podróż nowego gracza Kaza i jego mentora Mayry, który prowadzi go przez pierwsze kroki w Eorzea. Więcej informacji o serii można znaleźć tutaj.

Z ponad 27 milionami zarejestrowanych graczy, nigdy nie było lepszego czasu dla nowych graczy, aby rozpocząć swoje przygody w uznanej przez krytyków sadze FINAL FANTASY XIV Online. Rozszerzony darmowy okres próbny zawiera teraz całą zawartość A Realm Reborn i rozszerzenia Heavensward (oraz aktualizacje do łatki 3.56), a także dodatkową grywalną rasę (Au Ra) i trzy dodatkowe grywalne klasy (Dark Knight, Astrologian i Machinist). Gracze darmowej wersji mogą cieszyć się setkami godzin wielokrotnie nagradzanej rozgrywki i doświadczeń fabularnych odpowiadających dwóm pełnym tytułom FINAL FANTASY, bez limitu czasu gry. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Square Enix.

Więcej informacji na temat FINAL FANTASY XIV: Endwalker można znaleźć na oficjalnej stronie gry.

Dodaj komentarz