StarCraft: Remastered za darmo! Blizzard udostępnia popularnego klasyka

StarCraft: Remastered w pełni dostępny

Świetna wiadomość z battle.netu – Blizzard udostępnił dzisiaj pełną wersję pierwszej części StarCraft. Dotychczas (od końca marca) gra była dostępna na oficjalnych serwerach testowych. W tej chwili każdy może pobrać grę oficjalnie i legalnie prosto ze strony twórców.

Patch 1.18 po latach – co nowego?

Co więcej, Blizzard nie byłby Blizzardem, gdyby przy okazji nie zaktualizował tego starego, ale w ciąż grywalnego tytułu. Strategia science-fiction z 1998 roku uzyskała numerek 1.18, a podstawowe zmiany to optymalizacja pod kątem nowszych systemów operacyjnych (Windows 7, 8.1 i 10) oraz tryb obserwatora. Oprócz tego wprowadzono automatyczne zapisywanie powtórek oraz możliwość prostego przełączania się pomiędzy trybami obrazu z użyciem skrótu Alt+Enter. Nie zabrakło także poprawek kilku bugów czy skrócenia czasu instalacji.

Pomimo powyższych zabiegów optymalizacyjnych, studio zaleca dokonanie aktualizacji z użyciem trybu „Uruchom jako Administrator”. Później będziemy już mogli cieszyć się w pełni edycją StarCraft: Remastered.

Pobierz za darmo już teraz!

Grę wraz z patchem pobrać możemy tutaj: KLIK

Na koniec zarzucam dwa nagrania z YouTube – oficjalną marcową zajawkę StarCraft oraz porównanie grafiki wersji pierwotnej i zremasterowanej. Miłego seansu i oczywiście owocnych walk w przestrzeni kosmicznej!

Dygresja

Na koniec jeszcze drobna uwaga. Spójrzmy, jak różna jest polityka wydawnicza Blizzarda i dajmy na to – Ubisoftu. Ci pierwsi wrzucają zoptymalizowane i poprawione graficznie edycje swoich gier z lat 90. za darmo dla wszystkich fanów. Drudzy natomiast zasłynęli skokiem na kasę w postaci Heroes 3 HD, które nie dość, że graficznie w niczym nie było lepsze od fanowskiego HD Moda do tej gry, to jeszcze zawartość produkcji została okrojona. Kto na swoich działaniach lepiej wychodzi, nie muszę chyba mówić. Ubisofcie, zmądrzejcie trochę!

Dodaj komentarz

1 Comment

  1. Z pewnością wypróbuję. Możliwe będą rozgrywki multi? Zostanę rozjechany bez litości jak trafię na ludzi co grali w to 20 lat. Ok ja też trochę lat grałem, ale bardziej pod kątem singleplayera i custom campaigns. Jedynce przydałoby się kilka nowości z dwójki, ale bardziej mam tutaj na myśli rozbudowę interfejsu (przypisywanie większej liczby jednostek czy budynków). Takie sztuczne podbijanie APMów jest moim zdaniem bezcelowe, ale cóż żeby być profesjonalnym graczem trzeba się było czymś wyróżniać z tłumu – szybki pomyślunek i jeszcze szybsze palce. Trzeba spędzić nad tym trochę czasu, żeby opanować skróty klawiszowe, kombinacje jednostek czy buildy.