Total War: Arena – dzisiaj NetEase reaktywuje w Chinach grę strategiczną od studia Creative Assembly

Total War: Arena powraca na rynku chińskim z siedmioma nowymi mapami – rozważa się także wydanie na rynkach zachodnich

Hangzhou, Chiny – 23 września 2020 – Studio Creative Assembly i wydawca NetEase ogłaszają reaktywację sieciowej gry strategicznej Total War: Arena w Chinach. Tytuł łączy gatunki RTS i MOBA, a jego istotą są intensywne pojedynki 10 na 10 pod dowództwem legendarnych wojowników, oparte na historycznych bitwach oraz zawartości innych tytułów z serii Total War.

Chińska firma NetEase, która nabyła wyłączne prawa do wydawania gry, zamierza zebrać spostrzeżenia i opinie w celu dalszego udoskonalenia i optymalizacji Total War: Arena. NetEase rozważa także wydanie tytułu na Zachodzie.

Z okazji premiery w Chinach, Total War: Arena dodaje siedem kultowych pól bitewnych do pięciu oryginalnych. Gracze spotkają się na granicy Anglii i Szkocji pod Wałem Hadriana, przeniosą się na niemieckie pola bitwy w Lesie Teutoburskim oraz na skaliste północnoafrykańskie tereny pod Issos. Zawalczą w lasach Gergowii, szturmują plaże Maratonu, przebiją się przez Ren w Germanii oraz wyruszą śladami Juliusza Cezara i przejdą przez Rubikon.

O Total War: Arena

Gracze wcielą się w rolę najwybitniejszych przywódców wojskowych, aby dowodzić najskuteczniejszymi armiami, jakie kiedykolwiek widział świat. Ich zadaniem jest odblokowanie nowych typów jednostek, stworzenie i rozwijanie silnych kombinacji i formacji wojsk, ulepszanie swojej armii dzięki rozbudowanemu drzewku technologicznemu i toczenie najsłynniejszych bitew wszechczasów pod dowództwem legend jak Aleksander Wielki czy Hannibal.

Total War: Arena zawiera tryby PvE i PvP dla 20 graczy oraz ponad 20 tys. jednostek, walczących na 12 różnych mapach, z których każda cechuje się wyjątkowym terenem. Chińska wersja premierowa obejmuje cztery popularne frakcje serii Total War Rzym, Grecję, barbarzyńców i Kartaginę każda pod dowództwem słynnego lidera. Bitwy toczą się na przełomie kilku stuleci, od epoki hellenistycznej (499 rok p.n.e.) aż do epoki Trzech Królestw w Chinach (280 n.e.).

Cechy gry:

  • wyjątkowe bitwy strategiczne dla maks. 20 graczy i 20 tys. jednostek,
  • legendarni przywódcy, reprezentujący cztery frakcje z serii Total War, w tym Juliusz Cezar, Hannibal i Aleksander Wielki,
  • tworzenie i rozwijanie setek jednostek w armii dzięki rozbudowanemu drzewku technologicznemu, niezliczonym kombinacjom i formacjom,
  • tryby PvP i PvE, które wymagają precyzyjnych umiejętności strategicznych,
  • pięć oryginalnych i siedem zupełnie nowych, wymagających map o różnorodnym terenie.

Total War: Arena wychodzi dziś na PC na rynku chińskim – premiera w Europie i Ameryce Północnej jest w planach. Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie.

Materiały prasowe, łącznie z instrukcją, jak uruchomić grę w języku angielskim, znajdują się tu.

Dodaj komentarz