Z blisko 2.5 milionami graczy na pokładzie, symulacja łodzi podwodnej sci-fi Barotrauma zmierza w kierunku aktualizacji 1.0 13 marca.

Po prawie czterech latach w Early Access, suboceaniczny survival sim wyłania się z mnóstwem błyszczących nowych funkcji i fantastyczną społecznością.

Po podróży w programie Early Access wypełnionym po brzegi aktualizacjami, sci-fi u-boat sim Barotrauma w końcu pojawi się w wersji 1.0 na Steamie 13 marca, z mnóstwem nowych funkcji i wspaniałą społecznością na pokładzie. Gra jest na dobrej drodze, aby zachęcić jeszcze więcej odważnych podwodniaków do zanurzenia się w głębinach Europy dzięki ogromnej różnorodności u-bootów i misji, odrażającym wrogom, zróżnicowanym biomom i zabawnej fizyce ragdoll. W miarę jak Barotrauma zbliża się do wydania 1.0, gra zbliża się do kolejnego ważnego kamienia milowego: Już prawie 2,5 miliona graczy nazywa to wspaniałe podwodne widowisko swoim własnym.

Nowy zwiastun prezentujący kulisy powstawania gry.

Barotrauma to symulator łodzi podwodnej w stylu sci-fi, zarówno z trybem dla jednego gracza, jak i w kooperacji z maksymalnie 16 graczami, którzy poruszają się po głębinach zamarzniętego księżyca Jowisza – Europy i wypełniają różne misje. Wraz ze swoją aktywną i pełną pasji społecznością, deweloperzy FakeFish i Undertow Games znacznie rozbudowali i ulepszyli grę od czasu jej premiery w programie Early Access latem 2019 r.: wyremontowali kampanię i samouczki, dodali nowe potwory, misje i placówki, poprawili grafikę i środowiska, zaimplementowali skryptowy system zdarzeń i wiele więcej. Wszystko to było możliwe dzięki opiniom i wsparciu ponad 30 000 członków Discord, a także 60 000 wpisów stworzonych przez graczy na Warsztacie Steam. Aby pokazać swoje głębokie oddanie graczom i fanom, twórcy dodali do gry podstawowej łódź podwodną stworzoną przez graczy w ramach konkursu dla społeczności..

Pełna lista aktualizacji od czasu premiery EA:

  • Nowa grafika i środowiska
  • Przebudowa kampanii
  • Eksplorowalne placówki
  • Wraki łodzi podwodnych, opuszczone placówki i ulepszone ruiny obcych
  • Ulepszanie i przełączanie łodzi podwodnych
  • Więcej i nowe potwory i misje
  • Nowy system zdarzeń skryptowych
  • System talentów dla rozwoju postaci
  • Przerobione samouczki

Społeczność szczególnie czeka na wprowadzenie rywalizujących frakcji wraz z wersją 1.0 oraz nowe zakończenie kampanii.

Joonas Rikkonen, główny deweloper Barotraumy, stwierdza: „Barotrauma jest wspaniałym wysiłkiem społeczności już od prawie dekady i jesteśmy podekscytowani, że po tych wszystkich latach osiągamy 1.0. Nie możemy się doczekać, aby usłyszeć, co nasi gracze myślą o przebudowie frakcji i prawdziwym zakończeniu kampanii, i czekamy na kolejne aktualizacje nawet po tym wydaniu.”

O grze Barotrauma:

Nawiguj po mrożącym krew w żyłach oceanie pełnym dziwnych stworzeń, odkrywaj obce ruiny i współpracuj z kolegami z załogi, aby wykonać misje podczas rejsu. Wybierz jedną z kilku klas i pracuj razem zarządzając złożonymi systemami, w tym reaktorem jądrowym, działami, silnikami i sonarem. Odpieraj wrogie potwory, uszczelniaj śmiertelnie niebezpieczne wycieki radioaktywne i przeżyj członków załogi zainfekowanych pozaziemskimi wirusami.

Porywający i często przezabawny chaos w grze Barotrauma jest zarówno zabawny do grania, jak i oglądania dzięki proceduralnie generowanym poziomom, śmiesznej fizyce ragdoll i pełnej obsłudze modów. Ale uważaj: niektóre zagrożenia są bliżej niż myślisz. Opcja trybu zdrajcy w grze wieloosobowej może losowo przypisać graczy do roli tajnych konspiratorów, którzy mają do wykonania własne misje, takie jak zabójstwo czy sabotaż.

Spotkaj się ze społecznością na serwerze Discord. Wszystkie informacje na temat Barotraumy można znaleźć na Steam.

Dodaj komentarz