CBE Software i Bohemia Interactive wydają „Someday You’ll Return: Director’s Cut”. Gra po raz pierwszy pojawi się na konsolach.

Niespełna trzy lata po swojej pierwotnej premierze, doceniona przez krytyków gra „Someday You’ll Return” otrzymała znaczące udoskonalenia od CBE Software w postaci Director’s Cut. Rozszerzona wersja świeżo ulepszonej gry jest wydawana przez Bohemia Interactive i oferuje setki ulepszeń i dodatków zarówno do jej zawartości, jak i rozgrywki. Ponadto posiadacze PlayStation z pewnością ucieszą się na wieść, że mroczna atmosfera gry i poruszająca historia rozgrywająca się w głębi morawskich lasów będzie dla nich dostępna po raz pierwszy na konsolach. Someday You’ll Return: Director’s Cut jest już dostępny na Steamie w cenie 19,99 USD oraz w PlayStation Store w cenie 24,99 USD. Dotychczasowi posiadacze gry otrzymają rozszerzoną wersję za darmo.

Obejrzyjcie zwiastun Someday You’ll Return: Director’s Cut dostępny jest poniżej:

Powrót do lasu z setkami ulepszeń. Teraz dostępne na konsolach!

Oryginalne Someday You’ll Return (wydane w 2021 roku) to doceniona przez krytyków gra z gatunku horroru psychologicznego, opracowana przez CBE Software. Dzięki Someday You’ll Return: Director’s Cut, gra została znacznie ulepszona i rozszerzona, a teraz jest dostępna zarówno na PlayStation 4 i 5, jak i na PC.

Someday You’ll Return to napędzana fabułą gra o poszukiwaniu Steli, młodej córki zagubionej w surrealistycznych lasach południowych Moraw. Gracze wcielają się w rolę ojca Steli, Daniela, który zmuszony jest powrócić do lasu, od którego przysięgał trzymać się z daleka. Gra porusza tematykę strachu, kłamstwa i ojcostwa, a także uporania się z własną przeszłością. Gra zawiera liczne elementy fantastyki i horroru, gdzie nie zawsze jest jasne, co jest prawdziwe, a co nie, lub kim naprawdę jest potwór.

W Someday You’ll Return: Director’s Cut, gracze muszą użyć swojego sprytu, mapy i lokalnych znaków turystycznych, aby zbadać krajobraz, który jest zarówno piękny, jak i zdradliwy. Świat jest pełen starych wspomnień, opuszczonych obozów, stromych wzgórz, ponurych bagien i zawalonych bunkrów. To właśnie w tych magicznych lasach, inspirowanych południowomorawskim krajobrazem, czekają historie, zagadki i ukryte niebezpieczeństwa. 

Gra oferuje również rozbudowany crafting, pozwalający na modyfikowanie, rozmontowywanie i tworzenie nowych artefaktów z przedmiotów zebranych podczas podróży w celu rozwinięcia historii. Gra zawiera również prastare sztuki zielarstwa i alchemii. Dzięki temu gracze mogą tworzyć mistyczne mikstury, które pomogą im rozwiązać trudne zagadki i ostatecznie doprowadzą ich do odkrycia prawdy o Stelli.

Someday You’ll Return: Director’s Cut to kompendium ponad dwóch lat intensywnej pracy nad tytułem, z którego wraz z Lukášem Medkiem jesteśmy bardzo dumni. Chociaż pierwotnym zamiarem było jedynie przeportowanie gry na konsole, uzupełnienie właściwego wsparcia dla kontrolerów do gier oraz zlokalizowanie gry na więcej języków, dzięki współpracy z Bohemia Interactive, Director’s Cut zawiera teraz zarówno mnóstwo nowej zawartości i funkcji, jak i usprawnienia rozgrywki oraz ogólną poprawę płynności w miarę postępów w grze. Oprócz nowych funkcji, gra zawiera ponad tysiąc poprawek i ulepszeń, które czynią grę nieporównywalnie lepszym doświadczeniem. Jestem głęboko przekonany, że gracze docenią ten wysiłek i zanurzą się w odkrywaniu tajemnic mrocznej historii o poszukiwaniu zaginionej córki – mówi Jan Kavan z CBE Software, główny twórca gry.

Podsumowanie Someday You’ll Return: Director’s Cut:

 • Dostępne dla PS4 i PS5 (ze wsparciem dla funkcji haptycznej)
 • Znacząca optymalizacja płynniejszej rozgrywki
 • Obsługa DLSS
 • Ulepszone oświetlenie scen w wielu miejscach
 • Pełna obsługa kontrolerów Xbox i PlayStation
 • Bardziej dynamiczna rozgrywka (np. mniej „chodzonych” scen)
 • Bardziej emocjonujące i przerażające sceny
 • Nowe zagadki
 • Nowe ukryte zakończenie gry (dla trybu Nowa Gra+)
 • Nowy interaktywny samouczek dla alchemii i zielarstwa
 • Tryb fotograficzny
 • Ulepszony system dźwiękowy i ponad 30 minut nowej muzyki
 • Zlokalizowano na 7 nowych języków
 • Rozległe korekty błędów

Dodaj komentarz