Chwyć za swoje pióro! Napędzana atramentem strategia Inkulinati jest już dostępna na PC Early Access i Xbox Game Preview

Królicze zadki i kwiczące tyłki zderzają się w Inkulinati: turowej grze strategicznej wyrwanej z kart średniowiecznych manuskryptów.

Deweloper Yaza Games i wydawca Daedalic Entertainment wprowadzili właśnie swoją wyjątkowo uroczą, inspirowaną średniowiecznymi manuskryptami grę strategiczną, Inkulinati, na PC Early Access i Xbox Game Preview. Gracze pragnący opanować Żywy Atrament mogą już dziś sięgnąć po grę taktyczną opartą na systemie turowym na Xbox One i Series X|S za pośrednictwem Xbox Game Preview i Game Pass, lub na PC i Mac za pośrednictwem Steam Early Access, GOG Early Access i Microsoft Store (tylko dla PC). Inkulinati pojawi się na Nintendo Switch wraz z pełną premierą gry.

Inkulinati – premierowy zwiastun gry.

Inkulinati to atramentowa gra strategiczna, wyrwana prosto z kart średniowiecznych manuskryptów, gdzie króliczy zadek może być bardziej zabójczy niż psi miecz. Gracze wcielą się w rolę potężnego Inkulinati władającego mocą Żywego Atramentu i dowodzącego komicznymi, ale śmiertelnie niebezpiecznymi wojownikami: osiołkami grającymi na trąbach swoimi pupami, biskupimi kotami pokonującymi heretyków za pomocą modlitw, ospałymi, ale zabójczymi ślimakami zjadającymi jednostki żywcem i wieloma innymi dziwacznymi stworzeniami, które możesz dodać do swojego bestiariusza. Każde stylowo pokryte tuszem stworzenie odgrywa strategiczną rolę w walce, a legendarne średniowieczne postacie, takie jak Dante i Hildegarda, mogą odwrócić losy bitwy!

Premiera Inkulinati w Early Access obejmuje dopracowaną grę, dwa tryby rozgrywki i mnóstwo zawartości do odkrycia. W kampanii solowej gracze będą walczyć ze słynnymi mistrzami Inkulinati podczas ich podróży przez krainę i oswajać przerażające bestie, budując swoją armię. W odrodzeniu klasycznego trybu hot-seat, gracze mogą również zmierzyć się z innymi Inkulinati w lokalnych bitwach PvP. Yaza Games potwierdziła plany aktualizacji gry o dodatkowe Bestie, Mistrzów Inkulinati i Pola Bitwy podczas wczesnego dostępu; trwają również prace nad trybem online dla wielu graczy.

Po ponad 700 latach tworzenia, Inkulinati jest już dostępne w programie Early Access na PC oraz Xbox Game Preview. Gracze mogą być na bieżąco z losami atramentowego indie na stronie Yaza Games lub dzielić się opiniami na temat Early Access na Twitter i Discord.

Dodaj komentarz