Daedalic Entertainment wydaje przygodówkę Deponia na Nintendo Switch i Xbox One

Od dziś dostępna jest także Deponia Collection na PlayStation®4 i Xbox One, czyli bundle czterech uznanych tytułów przygodowych

Hamburg, Niemcy – 24 kwietnia 2019 – Daedalic Entertainment ogłasza wydanie uznanych przez krytytków oraz publiczność gier przygodowych z serii Deponia na konsole. Oryginala Deponia dostępna jest od dziś na Nintendo Switch i Xbox One.

Dodatkowo wszystkie cztery tytuły – DeponiaChaos on DeponiaGoodbye Deponia i Deponia Doomsday – ukazały się jako Deponia Collection na PlayStation®4 i Xbox One.

Orygnialna Deponia, która zapoczątkowała całą serię, to humorystyczna gra przygodowa i historia miłosna, osadzona w wyjątkowym uniwersum, zainspirowanym dziełami Douglasa Adamsa, Terry’ego Pratchetta i Matta Groeninga. Główny bohater Rufus, łobuz i lekkoduch, wiedzie dość marne życie w otoczeniu gór odpadów, jakie pokrywają tytułową planetę Deponię. Jedynym marzeniem Rufusa jest życie wśród bogaczy w latającym mieście nad powierzchnią Deponii. Los jednak uśmiecha się do Rufusa i stawia na jego drodze piękną młodą kobietę o imieniu Goal, która spada z jednego z podniebnych miast prosto na hałdę śmieci. Deponia pełna jest ciekawych zagadek typu point-and-click i krzywych postaci, a wszystko w pieczołowicie zaprojektowanym komiksowym świece z ręcznie malowanymi grafikami 2D.

Wszystkie tytuły z serii Deponia oznaczone są PEGI 12.

Dodaj komentarz