Daedalic i polskie studio Dark Lord ujawniają Glitchpunk – cyberpunkowa estetyka trafia na bezwzględną akcję w stylu GTA 2

Darmowe demo gry pojawi się na Steamie 3 lutego

Hamburg, 28 stycznia 2021 – Witamy w dystopijnej przyszłości! Studio Dark Lord i wydawca Daedalic Entertainment ogłaszają Glitchpunk – grę akcji o cyberpunkowej tematyce, w oldskulowym klimacie GTA 2. Glitchpunk ukaże się w 2021 r., w pierwsze demo będzie można zagrać podczas Festiwalu Gier na Steamie w dniach 3-9 lutego.

Zwiastun zalanego światłem neonów, zapełnionego gangami i niebezpiecznego świata Glitchpunk dostępny jest poniżej.

Gracz wcieli się w rolę wadliwego androida, który walczy z własnym programowaniem i rzuca wyzwanie tyrańskim rządom i megakorporacjom w dystopijnej przyszłości. Będzie musiał wytyczyć własną ścieżkę, odwiedzając nękane narkotykowymi gangami, agresywną policją i nieodpowiedzialnymi kierowcami miasta. Wszystko to sprawia, że każda misja staje się kompletnie nieprzewidywalna. Do walki z wrogami służą nie tylko bronie do walki wręcz i dalekiego zasięgu, ale także kradzione auta i najnowsze technologie, którymi można ulepszyć własne ciało. Jednak Glitchpunk to nie tylko wybuchowa akcja – to także opowieść o transhumanizmie, ksenofobii i religii. Android może wpływać na otaczający go świat, nawiązywać nowe przyjaźnie, walczyć z większą liczbą wrogów, niż może zliczyć – a nawet znaleźć miłość.

Cechy gry:

  • Brutalna akcja z widokiem top-down oraz potężny arsenał broni.
  • System hakowania umysłów przechodniów i wpływania na różne przedmioty.
  • Różne możliwości przemieszczania się, w tym pociągi, czołgi, motory, autobusy, ciężarówki i, oczywiście, masa samochodów.
  • Gorączkowe pościgi policyjne i 10 poziomów eskalacji chaosu.
  • 12 gangów z własnymi historiami, zadaniami i kulturą.
  • 4 różne od siebie miasta, od odległych zakątków USA poprzez cyberpunkowy Związek Radziecki, pogrążony w postnuklearnej zimie.
  • Dojrzała historia o kilku zakończeniach.
  • Rzadki mix stylów, z dwuwymiarowymi sprite’ami w trójwymiarowym środowisku.
  • Własne stacje radiowe, grające muzykę z całego świata i emitujące absurdalne reklamy.

Glitchpunk wejdzie we fazę wczesnego dostępu na Steamie w pierwszej połowie 2021 r. Więcej informacji na Steamie lub Discordzie

Dodaj komentarz