Dział Heroes w nowej odsłonie i dalsze kroki

Ostatnich kilka dni prac modernizacyjnych zaowocowało już pewnymi widocznymi efektami, które na tę chwilę dotyczą przede wszystkim podstron i wpisów związanych z serią Heroes of Might and Magic. Celem uporządkowania tego dość rozbudowanego – jak na standardy e-Gildii Graczy – działu, wprowadziłem kilka nowych rozwiązań. Zastrzegam jednak, że nie jest to bynajmniej finalna wersja, ponieważ jeszcze dzisiaj dozna ona pewnych dość istotnych przeróbek.

Co zostało już zrobione?

Po pierwsze z góry strony znika rozwleczona belka menu poświęcona kolejnym częściom Heroesów. To od początku miało być rozwiązanie tymczasowe, które wraz z rozwojem strony miało zostać zastąpione pełnoprawną zakładką (na wzór tych dotyczących gier Tzar oraz Knights and Merchants). Tak też się stało – nowo powstała zakładka Heroes of Might and Magic zbiera większość treści związanych z tytułowymi strategiami, tworząc swego rodzaju mapę witryny. Dostęp do niej uzyskacie z górnego menu, w którym już została ugoszczona.

Przyjrzyjmy się bliżej zawartości tejże podstrony. Naturalnie treść wpisów podzielona została na tę chwilę na pięć podstawowych sekcji. Pierwsze cztery dotyczą – a jakże – kolejno materiałów powiązanych z Heroes 1, Heroes 2, Heroes 3 oraz Heroes 4. W oczy rzucają się specjalnie zaprojektowane dla potrzeb portalu przyciski, z wykorzystaniem oryginalnych grafik z gier oraz kilku sztuczek edytorskich. Wystarczy kliknąć w interesujący nas link, aby dostać się do zawartości.

Owe przyciski służą jednak przede wszystkim nawigacji już podczas przeglądania poszczególnych artykułów. Zostały zebrane w prawym sidebarze, tworząc wspólne menu dla podstron Heroes 1-4. Myślę, że takie usprawnienie ułatwi poruszanie się po witrynie. Zostanie ono najprawdopodobniej zaimplementowane także w innych działach o grach, tak tych już istniejących, jak i dopiero planowanych.

Piąta sekcja działu HoM&M – póki co przedstawiona w formie prostej listy z odnośnikami (co ma się zmienić) – zawiera artykuły niemieszczące się w żadnej z powyższych sekcji albo bardziej społecznościowej niźli dotyczące samych gier.

A co nas jeszcze czeka?

Co bardziej zainteresowani zapytają w tym miejscu – co dalej? Pracy jest wciąż całkiem sporo i zajmie ona jeszcze trochę dni.

W ramach działu Heroes konieczne są poprawki i uzupełnienia (mniej lub bardziej poważne) w poszczególnych artykułach. Jak też wynika z treści przycisków, wkrótce na stronie mają pojawić się informacje szczegółowe na temat Heroes of Might and Magic III. Pracuję nad nimi systematycznie również od początku tygodnia. Na koniec, istnieją jeszcze pewne treści dotychczas nieprzeniesione z dawnych Kronik Heroes na e-Gildię Graczy – nimi również planuję się zająć.

Co do pozostałych zakładek, to zmiany będą tam przebiegać dość analogicznie jak w przypadku Heroesów (które stanowią dla mnie taki poligon doświadczalny). Myślę, że końcowy rezultat wart będzie tego wysiłku, ale nie zapeszajmy.

Dodaj komentarz

1 Comment