Porządki na portalu – migracja plików

Wczorajsze wdrożenie certyfikatu SSL dla e-Gildii Graczy pociągnęło za sobą konieczność dalszej modernizacji serwisu. Stąd też w najbliższych dniach zamierzam skupić się właśnie na technicznym jego usprawnieniu. W pierwszej kolejności koniecznym okazało się uporządkowanie plików – pokrótce chodzi o to, że nie mogą one znajdować się poza główną domeną egildia.pl (a tak było m. in. z grafikami w działach Heroes’owych, odziedziczonych po starych Kronikach Heroes).

Porządki na portalu – na pierwszy ogień standardowo Heroes’y

Dlatego też w dniu wczorajszym na nowo wgrałem obrazki w działach Heroes I i Heroes II oraz nieco oczyściłem kod strony ze śmieciowej zawartości (WordPress lubi dodawać niepotrzebne bzdurki do tekstu, które tylko wprowadzają niepotrzebny chaos programistyczny, a ja zrobiłem się trochę pedantyczny pod tym względem ;-)).

Porządki na portalu to jednak dopiero początek. Planuję dość istotną reorganizację treści na portalu, uporządkowanie poszczególnych zakładek i stworzenie nowych, przejrzystych podstron. Pracuję już nad odpowiednimi skryptami, które powinny nieco uprzyjemnić przeglądanie zawartości. Konieczne będą także korekty formatowania tekstu. Wreszcie – zamierzam uzupełnić treść istniejących już działów (przynajmniej w pewnym stopniu), zanim zajmę się tworzeniem kolejnych.

Gdy się z tym wszystkim uporam (daję sobie około tygodnia), chcę skrobnąć kilka recenzji gier, z którymi miałem styczność w tym roku. Tak na dobry początek.

Dodaj komentarz