Godzinny gameplay Call of Cthulhu

W sieci, a konkretnie na kanale AllGamesDelta, pojawił się zapis rozgrywki aktualnie powstającego produktu Cyanide Studio. Godzinny gameplay Call of Cthulhu pochodzi z wersji beta tego przygodowego survival horroru z elementami RPG. Jak można było się spodziewać po grze inspirowanej twórczością Howarda Phillipsa Lovecrafta – jest mrocznie.

Gameplay Call of Cthulhu – prezentacja rozwoju postaci i nie tylko

W klimat nagrania wprowadza nas wizja głównego bohatera, przedstawiająca jego spotkanie w ciemnej jaskini z samym Przedwiecznym. Po tym krótkim wstępie trafiamy do miejsca pracy naszego protagonisty w osobie prywatnego detektywa Edwarda Pierce’a z przeszłością militarną.

Nagranie stanowi okazję do zapoznania się ze strukturą karty rozwoju postaci oraz sposobem rozdawania punktów umiejętności. W grze napotkamy siedem parametrów statystycznych. W trakcie rozgrywki bohater będzie mógł rozwijać swoje zdolności, związane m. in. z siłą, otwieraniem zamków czy spostrzegawczością. Dzięki zaś lekturze specjalnych ksiąg detektyw Pierce będzie mógł zgłębić meandry nauk takich jak medycyna bądź okultyzm.

Na gameplay’u możemy także zobaczyć sytuacje, w których gra pozostawia nam pewne decyzje do podjęcia. Dotyczą one tak czynności (np. wypicie napoju albo jego poniechanie), jak i wyboru linii dialogowych.

Kiedy będziemy mogli przyłączyć się do śledztwa w sprawie tajemniczej śmierci artystki Sary Hawkins i jej rodziny? Premiera zaplanowana jest na dzień 30 października 2018 r. Call of Cthulhu zadebiutuje jednocześnie na PC, PS4 oraz XBO.

Dodaj komentarz