W sieci, a konkretnie na kanale AllGamesDelta, pojawił się zapis rozgrywki aktualnie powstającego produktu Cyanide Studio. Godzinny gameplay Call of Cthulhu pochodzi z wersji beta tego przygodowego survival horroru z elementami RPG. Jak można było się spodziewać po grze inspirowanej twórczością Howarda Phillipsa Lovecrafta – jest mrocznie.

Gameplay Call of Cthulhu – prezentacja rozwoju postaci i nie tylko

W klimat nagrania wprowadza nas wizja głównego bohatera, przedstawiająca jego spotkanie w ciemnej jaskini z samym Przedwiecznym. Po tym krótkim wstępie trafiamy do miejsca pracy naszego protagonisty w osobie prywatnego detektywa Edwarda Pierce’a z przeszłością militarną.

Nagranie stanowi okazję do zapoznania się ze strukturą karty rozwoju postaci oraz sposobem rozdawania punktów umiejętności. W grze napotkamy siedem parametrów statystycznych. W trakcie rozgrywki bohater będzie mógł rozwijać swoje zdolności, związane m. in. z siłą, otwieraniem zamków czy spostrzegawczością. Dzięki zaś lekturze specjalnych ksiąg detektyw Pierce będzie mógł zgłębić meandry nauk takich jak medycyna bądź okultyzm.

Na gameplay’u możemy także zobaczyć sytuacje, w których gra pozostawia nam pewne decyzje do podjęcia. Dotyczą one tak czynności (np. wypicie napoju albo jego poniechanie), jak i wyboru linii dialogowych.

Kiedy będziemy mogli przyłączyć się do śledztwa w sprawie tajemniczej śmierci artystki Sary Hawkins i jej rodziny? Premiera zaplanowana jest na dzień 30 października 2018 r. Call of Cthulhu zadebiutuje jednocześnie na PC, PS4 oraz XBO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *