Gothic w memach #2 – gra jako komentarz uniwersalny

Wprowadzenie

Po wielu tygodniach wraca mini-seria Gothic w memach, w której staram się prezentować żartobliwe obrazki znalezione w sieci z motywem serii Piranha Bytes. Pierwszą część odnaleźć możecie tutaj: Gothic w memach, czyli jak kult łączy się z modą.

Gothic w memach

Kolejny zbiór gothicowych memów pochodzi ze strony SokzGothica. Jest to wyspecjalizowany profil satyryczny, którego twórcy przy pomocy odpowiednich motywów, fraz, obiektów czy zdarzeń z naszej drogiej serii RPG śmieją się dosłownie ze wszystkiego. Polityka, społeczeństwo, absurdy wyłapane przez internetowych kopaczy czy też zwykłe zabawy słowem… Spektrum zainteresowań twórców jest na tyle szeroki, że w zasadzie każdy znaleźć może tutaj coś dla siebie. Polecam serdecznie ten fanpejdż. Zaś lubującym się w humorze pozbawionym tematów tabu linkuję także jego matecznik – Sokzraka, określany mianem najczęściej zrzucanego z rowerka profilu na polskim FB.

My natomiast przejdźmy do prezentacji wybranych memów. Celowo starałem się dobrać różne ich rodzaje powstałem w różnych momentach czasowych. W ten sposób chciałbym ukazać właśnie to szerokie spektrum, jakie memy obejmują, a to i tak tylko wierzchołek góry lodowej (niektórzy i tak zarzuciliby mi normizm w tym momencie ;-)).

Galeria

 

Dodaj komentarz