Gramy! Heroes 3 – Kampania Eliksir Życia (4/4)

Kampania Eliksir Życia
Misja 4 – Nocna kradzież

Prolog

Ostatni artefakt potrzebny do stworzenia Eliksiru Życia znajduje się w zmartwiałych rękach Władcy Wampirów Vokiala. Mówi się, że Fiolka Żywej Krwi pozwala mu wyżywić się bez konieczności uciekania się do bardziej drastycznych sposobów  pozyskiwania świeżej krwi. Można by rzec, że ten artefakt utrzymuje zło na wodzy, ale mimo to – musimy go zdobyć. Musisz odebrać fiolkę wampirowi. I pamiętaj, że nie każde zadanie należy wykonywać przy użyciu bezpośrednich środków. Mądrze wykorzystaj to, czego nauczyłeś się w czasie treningu. Bądź czujny.

Specyfikacja

  • Poziom trudności (sugerowany): 130% (wieża);
  • Rozmiar: M;
  • Maksymalny poziom bohaterów: 25;
  • Warunki wygranej: zdobycie artefaktu (Fiolka Żywej Krwi);
  • Warunki przegranej: utrata bohatera (Gelu);
  • Premie początkowe: (a) 3000 sztuk złota, (b) 20 rozbójników lub (c) 10 strzelców.

Kampania Eliksir Życia Misja 4

Opis przejścia

Ostatnie zadanie zaczynamy z nieźle rozwiniętymi dwoma bastionami, które nam pozostaje dokończyć. Jednocześnie standardowo czyścimy strefę początkową, zajmując okoliczne kopalnie, siedliska, zbierając surowce, artefakty, przy okazji uzupełniając wojsko.

Poszukiwaną fiolkę uzyskamy, współpracując z gildią złodziei, ich siedziba znajduje się na lewo od naszej stolicy. Wzamian chcą oni otrzymać artefakty – gladius tytanów i tarczę strażnika niebios. Znajdują się one w dolnych rogach mapy i są strzeżone przez czerwone i czarne smoki. Aby się do nich dostać, będziemy musieli po pierwsze odwiedzić niebieski namiot klucznika, znajdujący się na południu ziem Vokiala, po drugie przekroczyć niebieską bramę ulokowaną mniej więcej w centrum mapy, a po trzecie wyruszyć po przedmioty za pomocą monolitów.

O ile pokonanie wroga w poprzednich zadaniach było raczej opcjonalne, o tyle w tym zadaniu raczej będziemy zmuszeni się go pozbyć, ponieważ jeżeli tego nie zrobimy, jego armia przesadnie urośnie i będziemy musieli się męczyć. Posiada on trzy nekropolie oraz dość dobrych bohaterów początkowych. Nie mniej nie powinniśmy mieć z nimi większych problemów z uwagi na wysoki poziom Gelu. Po kilku tygodnia wróg zawita u naszych bram granicznych, które bez większych problemów przekroczy. Po kilku większych bitwach jego armia się załamie i wówczas nie pozostanie nam nic innego, jak przejąć wrogie miasta wraz z lokacjami na mapie.

Następnie zdobywamy gladius oraz tarczę, wymieniamy ją za fiolkę żywej krwi, składamy eliksir życia i tym samym kończymy naszą przygodę w Leśnej Straży.

Epilog

Stworzyłem Eliksir Życia i ocaliłem AvLee przed nekromantami z Deyji, zasługując tym sobie na wysoką pozycję w Leśnej Straży. Mam nadzieję, że również w przyszłości będę miał zaszczyt bronić tej przepięknej krainy, którą tak bardzo pokochałem.

Eliksir Życia - koniec

Dodaj komentarz