Heroes 3 Nieświęte Przymierze

Kampania Nieświęte Przymierze
Misja 5 – Mściciele (Gem i Gelu)

Prolog

Kilka dni temu zgromadzenie starszyzny AvLee wysłało mnie i Gem z zadaniem pomszczenia śmierci Lorda Falorela, Lorda Fayette, Smoczych Panów i pozostałych ofiar nekromantów. Już na granicy natrafiliśmy na tę… okropną scenę. Władcy Deyji muszą zostać zgładzeni, nim cała ludność AvLee zasili ich odrażającą armię.

Specyfikacja

  • Poziom trudności (sugerowany): 160% (królowa);
  • Rozmiar: M;
  • Maksymalny poziom bohaterów: 33;
  • Warunki wygranej: zdobycie miasta Cryphome;
  • Warunki przegranej: utrata bohatera (Gelu lub Gem);
  • Premie początkowe: (a) 15 leśnych elfów lub (b) 20 srebrnych pegazów.

Kampania Nieświęte Przymierze Misja 5 (powierzchnia) Kampania Nieświęte Przymierze Misja 5 (podziemia)

Podbój strefy

W zadaniu tym jako premię początkową możemy wybrać albo 15 leśnych elfów, albo 20 srebrnych pegazów. Proponuję wziąć elfy, które następnie możemy ulepszyć u Gelu i rozdzielić strzelców pomiędzy naszych dwóch głównych bohaterów.

Na prawo i lewo od naszej bazy znajdują się dwa neutralne nieulepszone bastiony. Niech nasi herosi ruszą w przeciwne strony i rozpoczną podbój strefy startowej, który powinien się zakończyć po upływie ok. 3 tygodni. Za naszymi garnizonami znajduje się mały obszar przechodni, po którego wschodniej i zachodniej stronie ulokowane zostały wrogie bramy z dość licznymi garnizonami. Za każdym z nich znajduje się nekropolia pomarańczowego nieprzyjaciela. Przystępujemy niezwłocznie do ofensywy.

Ekspansja i realizacja misji

W czwartym tygodniu zajmujemy pierwsze miasto wroga, a następnie ruszamy wgłąb nekromanckich włości, by po paru dniach dotrzeć do pierwszej czerwonej nekropolii. W ten sposób możemy odciąć ostatnie miasto pomarańczowego od ostatniego miasta czerwonego (którym jest Crypypthome – nasz cel misji).

W trakcie kolejnego tygodnia pokonujemy ostatecznie pomarańczowego przeciwnika i przystępujemy do realizacji głównego zadania. Na początek sugeruję odciąć wroga od wszelkiego zaopatrzenia surowcowego i wojskowego, zablokować mu wyjście z miasta bohaterem z główną armią, a następnie zebrać posiłki. Crypthome strzeżone jest przez dość silne wojsko w bramie, złożone z arcyliszów (80) i upiornych smoków (100) oraz wampirzych lordów (60). Należy więc się odpowiednio przygotować. Po upadku garnizonu samo oblężenie miasta nie powinno już stanowić większego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *