Gramy! Heroes 3 – Kampania Nieświęte Przymierze (5/12)

Kampania Nieświęte Przymierze
Misja 5 – Mściciele (Gem i Gelu)

Prolog

Kilka dni temu zgromadzenie starszyzny AvLee wysłało mnie i Gem z zadaniem pomszczenia śmierci Lorda Falorela, Lorda Fayette, Smoczych Panów i pozostałych ofiar nekromantów. Już na granicy natrafiliśmy na tę… okropną scenę. Władcy Deyji muszą zostać zgładzeni, nim cała ludność AvLee zasili ich odrażającą armię.

Specyfikacja

  • Poziom trudności (sugerowany): 160% (królowa);
  • Rozmiar: M;
  • Maksymalny poziom bohaterów: 33;
  • Warunki wygranej: zdobycie miasta Cryphome;
  • Warunki przegranej: utrata bohatera (Gelu lub Gem);
  • Premie początkowe: (a) 15 leśnych elfów lub (b) 20 srebrnych pegazów.

Kampania Nieświęte Przymierze Misja 5 (powierzchnia) Kampania Nieświęte Przymierze Misja 5 (podziemia)

Podbój strefy

W zadaniu tym jako premię początkową możemy wybrać albo 15 leśnych elfów, albo 20 srebrnych pegazów. Proponuję wziąć elfy, które następnie możemy ulepszyć u Gelu i rozdzielić strzelców pomiędzy naszych dwóch głównych bohaterów.

Na prawo i lewo od naszej bazy znajdują się dwa neutralne nieulepszone bastiony. Niech nasi herosi ruszą w przeciwne strony i rozpoczną podbój strefy startowej, który powinien się zakończyć po upływie ok. 3 tygodni. Za naszymi garnizonami znajduje się mały obszar przechodni, po którego wschodniej i zachodniej stronie ulokowane zostały wrogie bramy z dość licznymi garnizonami. Za każdym z nich znajduje się nekropolia pomarańczowego nieprzyjaciela. Przystępujemy niezwłocznie do ofensywy.

Ekspansja i realizacja misji

W czwartym tygodniu zajmujemy pierwsze miasto wroga, a następnie ruszamy wgłąb nekromanckich włości, by po paru dniach dotrzeć do pierwszej czerwonej nekropolii. W ten sposób możemy odciąć ostatnie miasto pomarańczowego od ostatniego miasta czerwonego (którym jest Crypypthome – nasz cel misji).

W trakcie kolejnego tygodnia pokonujemy ostatecznie pomarańczowego przeciwnika i przystępujemy do realizacji głównego zadania. Na początek sugeruję odciąć wroga od wszelkiego zaopatrzenia surowcowego i wojskowego, zablokować mu wyjście z miasta bohaterem z główną armią, a następnie zebrać posiłki. Crypthome strzeżone jest przez dość silne wojsko w bramie, złożone z arcyliszów (80) i upiornych smoków (100) oraz wampirzych lordów (60). Należy więc się odpowiednio przygotować. Po upadku garnizonu samo oblężenie miasta nie powinno już stanowić większego problemu.

Dodaj komentarz