Halo 3 na PC? Fala plotek na temat niespodziewanej konwersji

O grze Halo 3, wydanej w 2007 roku na Xbox 360, wspominaliśmy już na portalu. Akurat w wydźwięku negatywnym, bo opisywałem sprawę morderstwa z tym tytułem w tle, w ramach pierwszej części tryptyku o szkodliwości gier. Zupełnie niespodziewanie gra po 10 latach od premiery pojawiła się na językach graczy z innego, zdecydowanie bardziej sympatycznego powodu.

Prezentacja Ryzen 5

Niedawno w Korei Północnej firma AMD zaprezentowała nową wersję swoich procesorów – Ryzen 5. Na marginesie, mają być one bezpośrednią konkurencją dla „intelowskiego” Core i5. Ich specyfikacje możecie prześledzić w tabeli poniżej (pobrana z gram.pl).

ryzen 5Jednym z elementów prezentacji było przedstawienie gier, które docelowo miałyby pojawić się na komputerach osobistych. Co zaś szczególnie interesujące, wśród zapowiedzi znalazła się grafika zawierająca ewidentne nawiązanie do serii gier Halo (co również zauważono na serwisie gram.pl):

halo 3

A więc Halo 3 na PC? Spekulacje i domysły

Możemy więc mówić o zapowiedzi jakiejś gry z tej serii. Halo Wars 2? Raczej nie, w końcu szata graficzna tych RTS’ów jest znacząco inna i unikalna. W ramach już funkcjonującej kampanii promocyjnej pojawiły się ponadto materiały utrzymane w odmiennej konwencji. A może chodzi o kolejną część trylogii Reclaimer? Tyle że wtedy wcześniej, a przynajmniej równocześnie pojawiłaby się zapowiedź na Xbox’a. Wśród domysłów pojawiła się wreszcie masa plotek na temat ewentualnej konwersji Halo 3 po latach na komputery stacjonarne.

Byłby to na pewno krok zaskakujący, ale póki co nie mamy żadnych innych informacji poza powyższym screenem. Można jedynie przypuszczać, iż taki krok stanowiłby upamiętnienie 10-lecia tej gry. Co więcej, z uwagi na niedawną aktualizację Windows 10 i silniejsze skorelowanie go z Xboxem (np. Beam) może też chodzić o podkreślenie tych powiązań. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Targi E3 mogą przynieść odpowiedź…

Czy dzieło Bungie Studios uzyska drugą młodość? Wszystko wskazuje na to, że informacji najprędzej wyczekiwać możemy do targów E3, które odbędą się 13-15 czerwca. Tam być może Microsoft uchyli rąbka tajemnicy. Nam zaś pozostaje czekać, spekulować, dyskutować i obserwować temat.

Dodaj komentarz

1 Comment