Hidden Deep – klaustrofobiczny thriller sci-fi polskiego studia Cogwheel Software i Daedalic Entertainment ukaże się jeszcze w tym roku

Odkryj tajemniczy, suboceaniczny kompleks badawczy w dwuwymiarowej grze akcji, inspirowanej klasykami gatunku science fiction z lat 80. i 90. – darmowe demo gry wkrótce dostępne na Steamie

Hamburg, 26 stycznia – Polski deweloper Cogwheel Software oraz wydawca Daedalic Entertainment ogłaszają wydanie najnowszej gry PC Hidden Deep w 2021 r. W tym thrillerze z gatunku sci-fi gracze zanurzą się w głąb oceanu i zbadają tajemniczy ośrodek, zamieszkały przez obce istoty, pełen niebezpieczeństw i szybkiej akcji. Gracze ciekawi tytułu mogą wypróbować darmową wersję demo podczas Festiwalu Gier na Steamie w dniach 3-9 lutego.

Pierwszy zwiastun Hidden Deep

W Hidden Deep gracz poprowadzi ekipę czterech naukowców do tajemniczego kompleksu badawczego, znajdującego się 1,6 km pod powierzchnią oceanu. Zadaniem ekipy jest wyjaśnienie zagadkowego zniknięcia członków poprzedniej misji badawczej. Atmosfera gry czerpie inspiracje z mrocznych tytułów science fiction z lat 80. i 90., jak Obcy czy Coś oraz pierwszego tytułu z serii Half-Life. Gracz będzie miał do dyspozycji liczne narzędzia, którymi musi utorować sobie dalszą drogę, omijać pułapki i kryjówki obcych. Ale przede wszystkim nie może dać się pożreć mieszkańcom obiektu (w tym członkom własnej załogi!).

Cechy gry:

  • Oparty na misjach tryb dla pojedynczego gracza, w którym można kontrolować załogę bezpośrednio lub poprzez wydawanie rozkazów.
  • Tryb fabularny, obejmujący ponad 50 ręcznie stworzonych poziomów, składających hołd klasykom sci-fi z lat 80. i 90.
  • Tryb przetrwania z generowanymi losowo poziomami, oferujący szybką i intensywną akcję.
  • Odkrywanie podwodnych jaskiń przy użyciu haków, skanerów, dronów, ciężkich maszyn…
  • Podstępne i śmiercionośne istoty obce, pułapki otoczenia i inne ukryte zagrożenia, które uprzykrzają graczom życie – i dostarczają zabawy!

Hidden Deep ukaże się na Steam w 2021 r. Od 3 do 9 lutego będzie można wypróbować demo gry podczas nadchodzącej edycji Festiwalu Gier.

Dołącz do społeczności Hidden Deep na Discordzie: .

Dodaj komentarz