Witamy w Aventurii: Klasyki gatunku The Dark Eye: Chains of Satinav i Memoria dostępne na konsolach

Hamburg, Niemcy, 27 stycznia 2021 – Daedalic Entertainment ogłasza wydanie dwóch klasycznych gier przygodowych typu point and click The Dark Eye: Chains of Satinav i The Dark Eye: Memoria na Nintendo Switch, Xbox Series X|S i Xbox One oraz PlayStation 5 i 4. Oba tytuły osadzone są w Aventurii – jednym z najlepiej rozpoznawalnych światów fantasy RPG w Europie i dziś po raz pierwszy ukazały się na konsolach.

Zwiastun wersji konsolowych

W The Dark Eye: Chains of Satinav gracze wcielą się w postać łapacza ptaków, Gerona, który otrzymał od króla zadanie zapanowania nad plagą wron i przywrócenie spokoju w królestwie Andergast. Zadanie okazuje się jednak być nie tylko niespodziewanie trudne, ale staje się początkiem największej przygody jego życia, która zaprowadzi go do wytyczonych granic krainy Aventurii, a także poza nie.

Zwiastun The Dark Eye: Chains of Satinav

W kontynuacji gry, The Dark Eye: Memoria, gracze podróżują przez różne okresy w czasie, wcielając się w dwóch bohaterów: Sadję, księżniczkę z południa, która pragnie zostać bohaterką wojenną oraz Gerona, którego celem jest usuniecie klątwy nałożonej na jego przyjaciółkę. Pogoń za odpowiedziami szybko prowadzi do łańcucha wydarzeń, który łączy historie Sadji i Gerona, grożąc przemienieniem czasu, w którym żyje Geron, w ponure odbicie dawno zapomnianej przeszłości.

Zwiastun The Dark Eye: Memoria

Główne cechy gry:

  • Wspaniały świat Aventuria i epickie przygody, stworzone przez doświadczonych autorów popularnej gry fabularnej The Dark Eye.
  • Fantastyczna ścieżka dźwiękowa i wciągające udźwiękowienie gry.
  • Wsparcie ekranu dotykowego na Nintendo Switch.
  • Zachwycające, ręcznie malowane tła 2D i trójwymiarowe postaci.
  • Gra od twórców The Whispered World i Deponia.

The Dark Eye: Chains of Satinav i The Dark Eye: Memoria dostępne są od dziś na konsole Nintendo Switch, Xbox i PlayStation. Oba tytuły posiadają polskie napisy i interfejs oraz dostępne są także na PC.

Dodaj komentarz