Premiera Barotraumy we wczesnym dostępie zapowiedziana na 5 czerwca

W nietypowej symulacji łodzi podwodnej do 16 graczy wyruszy w niebezpieczną podróż pod zamarzniętą powierzchnią księżyca Jowisza

Hamburg, Niemcy – 9 maja 2019 r. – Wydawca Daedalic Entertainment i niezależni deweloperzy FakeFish oraz Undertow Games ogłosili dziś, że 5 czerwca tego roku Barotrauma pojawi się we wczesnym dostępie na Steamie. Tytuł jest przeznaczony na komputery osobiste z systemem Windows, Mac i Linux. Barotrauma wysyła do 16 graczy w podwodną podróż pod powierzchnię księżyca Jowisza, gdzie odkrywają oni obce cuda i okropności, dowodzą podwodną maszynerią i walczą z czyhającymi na każdym rogu niebezpieczeństwami.

Nowy materiał wideo objaśniający główne cechy Barotraumy można znaleźć pod tym linkiem: .

W Barotraumie, gracze poruszają się po lodowatym oceanie wypełnionym dziwnymi stworzeniami, odkrywają obce ruiny i współpracują z członkami załogi, by ukończyć w trakcie swojej podróży misje. Wybiorą oni jedną z kilku klas, by zarządzać wspólnie systemami takimi jak działa, silniki, sonar, a nawet reaktor jądrowy. Należy przygotować się na ataki wrogich potworów, pozaziemskich wirusów i śmiertelne radioaktywne wycieki. Uwaga – niektóre zagrożenia czają się tuż za rogiem! Tryb zdrajcy to opcja, która losowo przypisuje graczowi rolę spiskowca z misjami jak zabójstwo czy sabotaż.

Z proceduralnie generowanymi poziomami i pełnym wsparciem moddingu, Barotrauma spodoba się zwolennikom twórczego chaosu. Fizyka ragdoll zapewnia grze niekonwencjonalny klimat – zarówno granie, jak i oglądanie rozgrywki dostarcza wiele frajdy.

Główne cechy gry:

●  Zarządzanie skomplikowanymi okrętami podwodnymi, umożliwiające przetrwanie w głębinach Europy, jednego z zamrożonych księżyców Jowisza.

●   Emocjonująca gra wieloosobowa z trybem kooperacji dla najwyżej 16 graczy. Gracz może zdradzić ekipę w Traitor Mode.

●   Eksploracja rozległego oceanu pełnego nieznanych istot, ruin i sekretów.

●   Pięć stanowisk pokładowych: kapitan okrętu, inżynier, mechanik, lekarz i asystent.

●   Proceduralnie tworzone poziomy i wydarzenia gwarantujące unikalną rozgrywkę.

●   Wyrazisty styl animacji i dopracowana fizyka ragdoll.

●   Opcja Monster Maker: możliwość modyfikowania gry w Steam Workshop poprzez tworzenie własnych sprite’ów, okrętów podwodnych, poziomów lub potworów.

Materiały prasowe dla Barotraumy pobrać można tutaj. Barotrauma pojawi się we wczesnym dostępie na Steamie 5 czerwca. Gra będzie stale aktualizowana i uzupełniana o nowe treści.

Dodaj komentarz