Inkulinati: Malownicza gra strategiczna inspirowana średniowiecznymi manuskryptami pojawi się w Steam Early Access i Xbox Game Preview już w zimie.

Urzekająca, atramentowa potyczka potwierdza, że pióro jest potęgą! Twórcy przedstawiają świeżo wymalowany trailer i zapowiadają demo, w które będzie można zagrać na targach gamescom 2022.

Deweloper Yaza Games i wydawca Daedalic Entertainment ogłosili dziś, że jedyna w swoim rodzaju, atramentowa gra strategiczna Inkulinati zostanie wprowadzona na Steam Early Access i Xbox Game Preview Microsoftu zimą 2022 roku.

Mityczne stworzenia, człekokształtne bestie i osobliwe rysunki – tak, średniowiecze było pełne fantazji, nie inaczej jest z Inkulinati. Świeży, wypełniony tuszem zwiastun prezentuje stylową interpretację średniowiecznych manuskryptów oraz turowe bitwy strategiczne, w których króliczy ogon może być groźniejszy od miecza.

Gracze wcielą się w rolę potężnego Inkulinati, który włada mocą Żywego Atramentu: magii, która ożywia ilustracje na kartach gry. Na książkowych, dwuwymiarowych polach bitewnych, atramentowe stwory wykonują polecenia swoich panów, walcząc z bestiami kontrolowanymi przez wrogich  Inkulinati. Aby zyskać przewagę nad przeciwnikami, gracze mogą gromadzić nowy Żywy Atrament i zarządzać swoim bestiariuszem, aby znaleźć strategiczne zestawienia na następny pojedynek. W trakcie gry można odblokować nowe służby, dodając do arsenału Inkulinati osobliwe umiejętności, takie jak żywiące się ludźmi ślimaki czy umieszczanie trąbek w tylnej części ciała.

Gracze będą musieli kierować swoimi drużynami z rozmysłem i sprytem, aby pokonać swoich przeciwników – wśród których znajdują się średniowieczne supergwiazdy, takie jak Śmierć i Dante Alighieri. Jako Inkulinati gracze jak i ich przeciwnicy mogą osobiście interweniować w bitwy. Dzięki specjalnym zdolnościom, mogą miażdżyć wrogie oddziały gołymi pięściami, ustawiać przeszkody lub przesuwać własnych bojowników po mapie za jednym pstryknięciem palca. W ten sposób jedna akcja może odwrócić losy całej bitwy.

Gracze mogą przygotować swoje jednostki do wkroczenia w wymagającą kampanię dla pojedynczego gracza, której celem jest uratowanie swojego mistrza, lub rzucić wyzwanie innym lokalnym Inkulinati w ramach odrodzenia klasycznego trybu hot-seat. Gra zawiera rozbudowane mapy, które wpływają na przebieg pojedynków, umożliwia różne style rozgrywki (np. agresywny vs. wyrachowany) i urzeka niepowtarzalnym stylem graficznym – oraz charakterystycznym czarnym humorem.

Dodaj komentarz